Gibson Les Paul Classic Antique 2007

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje ciekawą i rzadką  gitarę Gibson Les Paul Classic Antique. Jest to limitowany model produkowany w roku 2007. Jego cechą charakterystyczną jest główka otoczona bindingiem. To nietypowy detal w przypadku gitar typu Standard, Traditional, czy Classic. Zamiast napisu „Les Paul” na główce znajduje się crown inlay. Całość prezentuje się bardzo elegancko, cieszy oko i wyróżnia tę gitarę na tle popularniejszych modeli. 

Nie tylko główka zapewnia gitarze niesamowity wygląd. Instrument ma bardzo efektowną płytę wierzchnią z klonu płomienistego oraz piękne, nieco przydymione, nitrocelulozowe wykończenie w kolorze cherry. 

Gitara ma korpus typu chambered. Jest niespotykanie lekka, wręcz filigranowa – waży jedynie 3,28 kg i jest jednym z najlżejszych LP jakie kiedykolwiek miałem. Nawet większość SG czy Fenderów waży znacznie więcej. Taki stan rzeczy z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie komfort gry. W tym przypadku można grać długo nie przeciążając kręgosłupa. 

Classic Antique jest niezwykle wygodny również dzięki gryfowi 60 slim taper. To bardzo smukły jak na standardy producenta profil, który powinien spodobać się osobom obawiających się klasycznych, grubych gryfów Gibsona. 

Instrument wyposażony w przetworniki 57 Classic. Ich charakterystyczna kremowa barwa jest jednym z kanoniczych brzmień gitary elektrycznej i znakiem rozpoznawczym Gibsona. 

Gitara ma trzynaście lat, ale wciąż wygląda świetnie. Znajdą się oczywiście drobne ślady normalnego użytkowania (mikroryski, drobne wgniotki), ale wszystko to tylko kosmetyka bez wpływu na ogólną prezencję. 

Stan techniczny jest idealny – działa wszystko od A do Z. Progi w znakomitym stanie.

W zestawie oryginalny futerał. Nie ma klamry zamka szyfrowego, ale poza tym jest w bardzo dobrym stanie.