Gibson Les Paul Classic 2015 Fireburst

Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja
Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic 2015 w fantastycznym wykończeniu Fireburst. Gitara w znakomitym stanie. Od nówki odróżniają ją jedynie kosmetyczne ślady użytkowania, które zupełnie nie psują ogólnej estetyki. Pod względem technicznym również w niczym nie odstaje od sklepowego egzemplarza. Nie wykazuje żadnego zużycia, ma wszystkie oryginalne części, nie przechodziła żadnych napraw.  W komplecie z gitarą jest oryginalny złoty futerał,  papiery i wszystkie akcesoria. To zestaw identyczny jak sklepowy.

Gitara wygląda obłędnie. Przez lata Classic był stonowany i skromny, ale  w roku 2015 sporo się w tej materii zmieniło.  Szczególne wrażenie robi zupełnie nietypowy dla tego modelu bardzo efektowny top, którego nie powstydziłyby się nawet zdecydowanie droższe modele LP.

Classic 2015 ma odważną i nowoczesną specyfikację. Na główce znajdziemy system automatycznego strojenie G-Force z bazą strojów, dzięki którym można sprawnie i szybko przełączać się między dropami, strojami otwartymi  i innymi nietypowymi układami dźwięków na gryfie. Ponadto gitara  ma regulowane, mosiężne siodełko oraz mostek z tytanowymi siodełkami.  Dla zwiększenia komfortu gry wprowadzono szerszą podstrunnicę i nieco spłaszczony gryf (Slim Taper stał się jeszcze szybszy). Pickupy to doskonale znany 57 Classic przy gryfie i nieco bardziej zadziorny Super 57 przy mostku. Obydwa przetworniki mają możliwość rozłączania cewek dzięki czemu mogą zabrzmieć jak P90 i inne przystawki jednocewkowe. Dodatkowo gitara wyposażona jest w aktywny booster, który pozwala bez użycia jakiegokolwiek dodatkowego sprzętu uzyskać wzmocnienie sygnału przydatne w rozmaitych scenicznych sytuacjach. Jak widać instrument ma potężne możliwości, które z pewnością wykraczają poza kanon brzmieniowy modelu LP.  Instrument unowocześniony w taki sposób ma dużą szansę przypodobać się również tym, którym nie było dotąd po drodze z Gibsonami o klasycznej charakterystyce. Jeśli uważaliście Gibsony za toporne i archaiczne powinniście zwrócić uwagę na ten model.

Jako że w roku 2015 przypadała setna rocznica urodzin nieżyjącego już wówczas gitarzysty-konstruktora Lestera Williama Polsfussa znanego jako Les Paul, gitary z tego rocznika  mają nieco okolicznościowy charakter. Na przedzie główki znajduje się stosowny emblemat „Les Paul 100”, z tylu natomiast pojawił się hologram z wizerunkiem jubilata. W tym modelu zastosowano także pickguard mocowany do ramek przetworników – można go zdjąć i nie być poirytowanym koniecznością oglądania dziur po śrubkach.

Gitara bez komór wykończona lakierem nitro. Materiały do budowy klasyczne: klonowy top, mahoniowy tył i gryf, palisandrowa podstrunnica. Korpus TWR, bez komór rezonansowych.

Cena niższa niż za niektóre współcześnie produkowane modele Studio choć gitara nieporównywalnie bardziej efektowna. Brzmienie w pełni profesjonalne, jakość wykonania znakomita. Za te dwa aspekty modele 2015 były zresztą odkąd są na rynku bardzo chwalone.

Dodatkowy akapit warto poświęcić futerałowi. Jest on bardzo lekki, ma obszerną komorę na akcesoria, gitara leży w nim perfekcyjnie i do tego  producent zapewnia jego ponadprzeciętną wytrzymałość. Podobno nie jest go w stanie zniszczyć nawet kurier DPD. Poza tym złota powłoka i czarne wnętrze zdecydowanie mogą się podobać.