Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Les Paul Classic 2014 Heritage Cherry Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zachęcam do zakupu znakomitej gitary elektrycznej Gibson Les Paul Classic. Jest to ciekawa, nieprodukowana już wersja tego modelu pochodząca z roku 2014. Jako że 2014 był dla Gibsona rokiem jubileuszowym (120 lat istnienia firmy) na XII progu znajduje się charakterystyczny, pamiątkowy emblemat.

Ten egzemplarz ma piękny top, na którym naprawdę dużo się dzieje oraz najbardziej klasyczne z możliwych wykończenie Heritage Cherry Sunburst. Całość wygląda pięknie i bardzo tradycyjnie. Specyfikacja gitary jest ciekawym połączeniem gibsonowskiej klasyki z nowoczesnością, ale bez nadmiaru ekstrawagancji. Instrument ma niekomorowany korpus typu TWR, szybki i bardzo smukły gryf 60 slim taper oraz cenione przetworniki Gibson 57 Classic na magnesach AlNiCo. Dodatkowo elektronika umożliwia rozłączenie cewek w celu uzyskania brzmień podobnych do tych generowanych przez przetworniki single-coil. Instrument wygląda klasycznie –  ma tradycyjny napis na główce, jak również klasyczne klucze  i siodełko. Jest o wiele bardziej zachowawczy niż wersja 2015, która niebezpiecznie daleko oddaliła się od obowiązującego do niedawna kanonu. Jedyną cechą, którą można uznać za nietypową jest w tym przypadku przełącznik w miejscu jednego potecjometru tone. Jest to zasilany baterią booster +15 db, dzięki któremu można jednym ruchem ręki wzmocnić sygnał gitary uzyskując więcej gainu bez użycia jakiegokolwiek zewnętrznego sprzętu. To bardzo interesująca, przydatna na scenie bardziej niż drugi potek tone funkcjonalność.

Gitara jest używana, ale w praktyce nieznacznie tylko różni się od nówki.  Ślady użytkowania to nieistotna kosmetyka w postaci mikrorysek, czy drobnych śladów od statywu na rantach korpusu. Takie rzeczy miewają nawet sklepowe egzemplarze, więc naprawdę nie ma o czym mówić. Gitara oczywiście w świetnym stanie technicznym. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Instrument nie jest w najmniejszym stopniu zużyty (progi są zupełnie jak nowe), nie był także naprawiany ani modyfikowany.

Do gitary dołączam świetny, oryginalny, brązowy futerał z różowym wnętrzem oraz komplet papierów. Dostajecie wszystko to samo, co otrzymalibyście kupując nówkę od dystrybutora.

Back to top