Gibson Les Paul Classic Wine Red 2006

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic. Tym razem egzemplarz wyprodukowany w roku 2006. Gitara w przepięknym, ponadczasowym kolorze Wine Red.

Classic z rocznika 2006 ma szczególnie ergonomiczną specyfikację. Gitara ma korpus typu chambered, dzięki któremu jest bardzo lekka. Ten egzemplarz waży zaledwie 3,75 kg, co przypadnie do gustu nawet największym przeciwnikom zwykle znacznie cięższego modelu LP. Drugim cechą wpływającą na wygodę gry jest gryf 60 slim taper, który jest bardzo smukłym jak na Gibsona typem szyjki i zdecydowanie nie można w tym przypadku narzekać na komfort.

Gitara ma 16 lat i znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania jak wgniotki, ryski i typowe spękania lakieru nitro. Z tyłu rogu główki jest jeden większy, choć ze względu na lokalizację małowidoczny uszczerbek zabezpieczony lakierem. Nówki zatem nie należy się spodziewać, ale wszystko to tylko kosmetyka, która nie rzuca się w oczy i jest adekwatna do wieku. Gitara nie miała żadnych przygód jak złamania i jest w pełni sprawna technicznie. Progi są w bardzo dobrym stanie, działa wszystko od A do Z. Fabrycznie w tym modelu zamontowane były pickupy 500T/496R bez puszek. W tym egzemplarzu zainstalowane są bardziej klasyczne Burstbuckery 1 i 2.

W zestawie jest oryginalny futerał, który ma trochę śladów użytkowania, ale jest w pełni sprawny.