Gibson Les Paul Classic 1960 Bourbon Aged [GibZone Makeover Area]

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

 

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul. Pierwotnie był to regularny, czarny Classic, ale instrument poddany został profesjonalnej przeróbce wykonanej przez Kubę z portalu GibZone, dzięki której diametralnie zmienił swoje oblicze. Wszystkich niezorientowanych wypada powiadomić, że refinishe spod szyldu GibZone Makeover Area, wykonywane są oryginalnymi technikami stosowanymi fabrycznie przez markę Gibson. Gitara została więc pomalowana w sposób pracochłonny i trudny lakierem nitrocelulozowym bez użycia twardych podkładów, postarzona metodą temperaturową z ręcznym wykończeniem. Nikt inny w Polsce nie wykonuje podobnych prac z choćby zbliżoną znajomością tematu, wyczuciem i w duchu oryginału. Siknąć pistoletem i zamontować osprzęt może prawie każdy, zrobić to wszystko z pełną świadomością jest już niełatwo. Przy tym poziomie wtajemniczenia najdrobniejszy detal jak czcionka numeru seryjnego, kształt łezki bursta, czy rodzaj podkładki  w kluczach mają znaczenie dla finalnego rezultatu. Miłośnicy marki (w tym ja) z pewnością docenią pieczołowitość projektu, który mamy przyjemność dziś podziwiać. 

Gitara wyprodukowana w roku 2006. Pod oryginalnym, czarnym lakierem skrywała stylowy plaintop, który w nowym burbonowym wykończeniu może w sposób szczególny zaprezentować swoje niewątpliwe walory. Tył wykończony został głębokim burgundem (oxblood), główkę przyozdobił mający swoje zasłużone miejsce w gibsonowskiej subkulturze stinger. Ponieważ instrument miał nawiązywać do starych, oryginalnych LP z roku 1960 (a szczególnie egzemplarza #011167 The Dutchburst) nie mogło zabraknąć wszystkich smaczków od mostka ABR, przez poprawne historycznie elementy plastikowe i klucze, po elektronikę z przetwornikami typu PAF (Gibson Zebra 61) z kondensatorami paper in oil. Cały osprzęt został profesjonalnie postarzony przez  59 Parts. Ogólnie rzecz biorąc gitara robi wrażenie bardziej perełki z Custom Shopu kalibru  Collector Choice’a niż popularnego modelu za rozsądną cenę. 

Na koniec dwa zdania na temat stanu technicznego. Gitara jest oczywiście w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do gry. Progi nie mają śladów użytkowania, wszystko działa od A do Z. 

W zestawie z gitarą jest oryginalny futerał i checklista. 

Makeover krok po kroku tutaj.

Zdecydowanie polecam!