Gibson Les Paul BFG Black 2008

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul BFG w jedynie słusznym w pewnych kręgach czarnym kolorze. Ten model to chyba najbardziej brutalny w formie wariant modelu Les Paul jakiego kiedykolwiek wyprodukował Gibson. Unikalna „nie w pełni wykończona” stylistyka gitary z jakże charakterystycznym dla tego modelu rzeźbionym topem, którego pofalowana powierzchnia przypomina jakąś organiczną strukturą żywcem wyjętą z obrazu Beksińskiego, zdecydowanie odróżnia BFG od grzecznego, klasycznego LP. Satynowe wykończenie z fabrycznym postarzeniem podkreśla surowy styl i zdecydowanie rockowy charakter tej gitary. To takie undergroundowe, buntownicze wiosło do energicznej muzyki.

Ten egzemplarz BFG pochodzi z roku 2008. Jest to wersja ze stałym mostkiem, fabrycznym czarnym osprzętem, killswitchem oraz ciekawymi, drewnianymi gałkami. Stylistycznie prawdziwa petarda. Do tego na uwagę zasługuje mało popularna w LP (a niezwykle funkcjonalna) konfiguracja pickupów oparta o humbuckera (Burstbucker 3) przy moście i singla typu P90 przy gryfie. To bardzo uniwersalny zestaw pozwalający na zastosowanie wielu barw.

Gitara zachowana w świetnym stanie technicznym i wizualnym. Ma kosmetyczne ślady użytkowania, ale przy tym typie wykończenia są zupełnie nieistotne. Działa wszystko bez zarzutu, progi są w znakomitej kondycji.

W komplecie trochę sfatygowany futerał i komplet papierów. Gitara pierwotnie kupiona w polskim sklepie (jest stara karta gwarancyjna).