Gibson Les Paul 1960 Classic Wine Red

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje dzisiaj kolejnego wyjątkowego Gibsona. Tym razem przyszła pora na nieprodukowany od lat, ciekawy pod względem specyfikacji i względnie niedrogi model Les Paul 1960 Classic. 

Mój egzemplarz pochodzi z roku 2003, zalicza się wiec do szanowanego okresu poprzedzającego serię nie zawsze dobrze przyjętych eksperymentów, które miały miejsce w ostatnich latach. Jeśli lubicie tradycyjne Gibsony bez udziwnień, ta gitara ma ma dużą szansę przypaść wam do gustu. Nie ma tu żadnego gitarowego science fiction, jest za to żelazna klasyka zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. 

Gitara w przepięknym, rzadko spotykanym wykończeniu wine red (oczywiście nitro).  Wygląda bardzo stylowo, jest nienachalna, ale niezwykle elegancka. To kanon gibsonowskiego piękna w najlepszym wydaniu. Piękne faktury drewna, kremowe bindingi i efektowne inkrustacje bronią się po prostu same. 

 Specyfikacja instrumentu nie powinna nikogo rozczarować.  Gitara wykonana jest z tradycyjnych materiałów (mahoń, klon i palisander) i ma zamontowane znane z modelu Standard zawodowe przetworniki Burstbucker Pro. 

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego modelu jest gryf 60 slim taper. Tego rodzaju szyjka jest bardzo smukła i dosyć cienka dzięki czemu gryf sprawia wrażenie szybkiego i gra się na nim komfortowo bez nadmiernego męczenia dłoni. 

Warto też odnotować obecność spotykanego zazwyczaj w modelach z Custom Shopu mostu ABR-1. Ten przyjemny detal to nie tylko vintageowy wygląd znany z kultowych Gibsonów. Ze względu na swoją wagę i sposób montażu zdaniem wielu nie pozostaje obojętny dla brzmienia oferując dobry sustain i klasyczny ton. 

Gitara zachowana w bardzo dobrym stanie. Ma kilka powierzchownych śladów użytkowania (drobne wggniotki, typowe płytkie ryski z tyłu korpusu), ale to naprawdę kosmetyczne sprawy. Progi są w znakomitej kondycji, ślady użytkowania na nich są bardzo znikome. Działa wszystko od A do Z, gitara jest gotowa do gry. 

W zestawie oryginalny futerał w bardzo przyzwoitym stanie (nie działa tylko zamek szyfrowy).