Gibson Les Paul „1960” Classic Wine Red 2003

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic. Jest to wersja 1960, a więc starszy, nieprodukowany od lat, lecz niezwykle interesujący wariant modelu Classic. Instrument zdecydowanie ma swój styl i niewątpliwie wypełnia lukę w ofercie Gibsona, która współcześnie często pozostaje zaniedbywana.

Ogólnie rzecz biorąc ten model stanowi udane połączenie gibsonowskiej klasyki i rockowego zacięcia. Gitara nawiązuje do starych, historycznie poprawnych specyfikacji pierwotnych Gibsonów i ma znane z „erek” cechy takie jak wąska główka, klucze vintage, czy mostek ABR-1. Z drugiej jednak strony gitara ma smukły, szybki i wygodny gryf 60 slim taper oraz piekielnie mocne, ceramiczne pickupy Gibson 500T/496R (fabrycznie były czarne, ale w tym egzemplarzu zamieniono na zebry), które gruncie rzeczy bardziej przypominają coś w stylu aktywnych EMG niż tradycyjne PAF-y. Ten model to zatem prawdziwy hot rod – staroświecki Les Paul przystosowany do cięższych brzmień.

Gitara wyprodukowana w roku 2003. Jak na swój wiek sprzęt zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Znajdą się oczywiście  minimalne ślady użytkowania w postaci rysek i małych wgniotek, ale to tylko powierzchowna drobnica bez wpływu na cokolwiek. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, progi są w bardzo dobrym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić. Gitara nie była naprawiana i jest wolna od wszelkich wad. To wspaniały, bardzo ciekawy instrument z już dziś całkiem szanowanego okresu.

W zestawie oryginalny futerał.