Gibson Les Paul 1960 Classic Ebony 2003

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Classic. Jest to wersja 1960, a więc starszy, nieprodukowany od lat, lecz niezwykle interesujący wariant modelu Classic. Instrument zdecydowanie ma swój styl  i niewątpliwie wypełnia lukę w ofercie Gibsona, która współcześnie często pozostaje zaniedbywana. 

 Ogólnie rzecz biorąc ten model stanowi udane połączenie gibsonowskiej klasyki i rockowego zacięcia.  Gitara nawiązuje do starych, historycznie poprawnych specyfikacji pierwotnych Gibsonów i ma znane z „erek” cechy takie jak wąska główka, klucze vintage, czy mostek ABR-1. Z drugiej jednak strony gitara ma smukły, szybki i  wygodny gryf 60 slim taper oraz piekielnie mocne, ceramiczne pickupy Gibson 500T/496R, które gruncie rzeczy bardziej przypominają coś w stylu aktywnych EMG niż tradycyjne PAF-y. Ten model to zatem prawdziwy hot rod – staroświecki Les Paul przystosowany do cięższych brzmień. 

Gitara ma adekwatny do specyfikacji dość agresywny wygląd. Klasyczna czerń doskonale pasuje do przedstawionej  wyżej filozofii. Żeby jednak nie było tak całkiem brutalnie i surowo znalazło się także trochę miejsca na słynną Gibsonowską elegancję. Mam na myśli złoty osprzęt, który świetnie prezentując się  z czarnym oferuje szczyptę luksusu. 

Gitara wyprodukowana w roku 2003. Ten model od lat nie jest produkowany  i nie da się kupić nowego egzemplarza. Jak na swój wiek sprzęt zachowany jest w znakomitym stanie. Znajdą się minimalne ślady użytkowania, ale to drobnica bez wpływu na cokolwiek. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, progi są w super stanie. Gitara nie była modyfikowana, naprawiana i jest wolna od wszelkich wad. To wspaniały, bardzo ciekawy instrument z już dziś całkiem szanowanego okresu produkcji. 

W zestawie z gitarą sprzedaję nieoryginalny futerał widoczny na zdjęciach. 

 

Back to top