Gibson Les Paul 1959 Reissue (R9) Dirty Lemon VOS 2014

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Custom Shop 1959 Reissue, czyli po prostu znany i lubiany model R9. Ten egzemplarz został wyprodukowany w roku 2014 i prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Poszukiwany kolor Dirty Lemon oraz przepiękny top w stylu lat 50-tych idealnie wpisują się w kanony gibsonowskiego piękna. Gitara wygląda jak jakiś klasyk z książki dla kolekcjonerów i trudno przejść obok niej obojętnie. Ładniejszej R9 chyba tu jeszcze nie było. W tej cenie to prawdziwa rewelacja – ciężko znaleźć gdzieś  bardziej atrakcyjną propozycję.

Gitara ma już 10 lat, ale zachowała się w kolekcjonerskim stanie. Można dostrzec drobne ślady użytkowania w postaci niewielkich rysek, ale ogólny stan jest zdumiewająco dobry. Jest to wariant wykończeniowy VOS z fabrycznie postarzonym osprzętem.

Gitara nie była naprawiana ani modyfikowana, i jest wolna od wszelkich wad. Progi są jak nowe i zdecydowanie nie wymagają żadnych działań.

Specyfikacja gitary to klasyka w najlepszym wydaniu. Gitara ma tradycyjną konstrukcję z jednoczęściowym litym korpusem, long tenonem oraz wieloma historycznymi smaczkami. Jak na model R9 przystało, gryf ma nieco łagodniejszy profil niż w tańszym modelu R8. Elektronika oparta jest o cenione przetworniki Gibson Custombucker, kondensatory Bumble Bee i tradycyjny schemat (tzw. 50’s wiring). Aluminiowy osprzęt, w tym mostek ABR-1, jest wiernym odtworzeniem tego stosowanego w oryginałach z epoki.

Oryginalna ’59-tka to święty Graal wśród modeli Les Paul, a jej reedycje cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem i stanowią mocny punkt w ofercie marki. Egzemplarz taki jak ten to prawdziwy rarytas.

Gitara ma bardzo dobrą wagę około 4,1 kg.

W zestawie znajduje się oryginalny futerał, certyfikat i komplet dokumentów.