Gibson Les Paul 1958 Reissue (R8) Custom Shop VOS Iced Tea 2011

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje kolejnego wspaniałego Les Paula. Tym razem R8 z rocznika 2011 w wykończeniu Iced Tea. Jest to wariant wykończeniowy VOS, a więc z delikatną stylizacją na starą gitarę (postarzony lekko osprzęt, zgaszony nieco połysk lakieru).

To wysoki, szczególnie szanowany i wcale nie taki łatwy do znalezienia na rynku wtórnym model. Kto szanuje tradycję i szuka Gibsona bardzo podobnego do tych jakie produkowano w latach 50, tego na pewno znana na całym świecie seria Historic z Custom Shopu nie rozczaruje. Gitara wygląda jak najbardziej rasowe LP, które spotkać możecie w rękach wielkich gwiazd i oferuje doskonałą specyfikację obok której nie można przejść obojętnie.

Poprawne historycznie niuanse konstrukcyjne (long tenon, korpus z jednego kawałka bez odciążeń), osprzęt typu vintage (most ABR-1, aluminiowy strunociąg, nylonowe siodełko), staroświecka elektronika (50’s wiring, kondensatory bumblebee), rasowe pickupy typu PAF (Burstbucker 1 i 2) oraz oczywiście lakier nitro to tylko niektóre poszukiwane cechy LP, które znajdziecie w tym egzemplarzu.

Gitara ma 12 lat, ale została zachowana w naprawdę znakomitym, niemal kolekcjonerskim stanie. Naprawdę trudno wymagać więcej od używanej gitary w tym wieku – ślady użytkowania są po prostu śmieszne (drobne ryski, pojedyncze płytkie wgniotki).  Jeśli chodzi o stan techniczny to wszystko jest w 100% sprawne. Gitara nie przechodziła żadnych napraw i modyfikacji. Progi są w świetnym stanie.

Waga: 3,99 kg.

W zestawie oryginalny futerał Gibson Custom Shop z bordowym wnętrzem.