Gibson Les Paul 1958 Reissue Iced Tea 2017 R8

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul 1958 Reissue VOS. Jest to wierne wznowienie modelu Les Paul Standard z drugiej połowy lat pięćdziesiątych, a więc tzw. „erka”. Tym razem egzemplarz w pięknym lakierowaniu Iced Tea w wariancie wykończeniowym VOS, a więc delikatnie wystylizowany na oryginalny egzemplarz z epoki.

Gitara wyprodukowana  w roku 2017 – jako że to jeden z najnowszych wypustów charakteryzuje się poprawnością historyczną na najwyższym poziomie i z pewnością zadowoli najbardziej wybrednego miłośnika marki i muzyka.

R8 jak na rasowego „historyka” przystało ma lity korpus bez żadnych dziur, komór i innych odciążeń, który wykonany został z jednego kawałka mahoniu.  To rzadko spotykana w niższych modelach, najbardziej koszerna kombinacja.  Mimo takiej konstrukcji instrument pochwalić może się przyjemną wagą 4,28 kg. Gitara ma klonową płytę wierzchnią w piękne owale i wygląda jak egzemplarz żywcem wyjęty z książki dla kolekcjonerów.

Ciekawą kwestią jest profil gryfu, który skopiowano  z kultowego egzemplarza o pseudonimie „Carmelita” wyprodukowanego w roku 1959. Jest więc to R8 z bardziej przystępnym  gryfem jak w R9. 

Instrument wykończony jest tradycyjnym lakierem nitrocelulozowym barwionym aniliną, poszczególne  elementy konstrukcji połączone są klejami pochodzenia zwierzęcego,  takimi jakie stosowano przed laty. Łączenie gryfu z korpusem to oczywiście „long tenon”, gryf wklejony jest głęboko w korpus aż pod przetwornik gryfowy. Osprzęt jest w całości poprawny historycznie wykonany tradycyjną technologią. Po staremu wykonano procesy galwanizacyjne, zbadana i odtworzona została  też struktura molekularna elementów  plastikowych, które są pod względem chemicznym identyczne jak oryginały.  Osprzęt jest superlekki – wykonany z niklowanego aluminium. Mostek to oczywiście klasyczny ABR mocowany bezpośrednio do topu.  Elektronika oparta jest o aktualnie najlepsze na świecie  humbuckery typu PAF Gibson Custom Bucker, które doskonale realizują filozofię brzmieniową „fifisów”. Układ elektroniczny dopełniają potencjometry typu vintage, kondensatory Bumble Bee, całość polutowana jest wg schematu z lat 50 (tzw. 50’s wiring).

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale w praktyce to nówka jak ze sklepowej wystawy.  Dwie maleńkie i płytkie wgnioteczki na tylnych rantach to jedyne ślady użytkowania, które w kontekście wykończenia VOS naprawdę nie mają żadnego znaczenia. Pograło na tej gitarze kilka zainteresowanych tematem osób, ale ogólnie jest jak z igły zdjęta. W komplecie jest wszystko „co fabryka dała” a więc oryginalny futerał,  certyfikat, komplet metek, zawieszek i instrukcji oraz fabryczny karton. Komplet jak od dystrybutora w stosownie niższej cenie.

Zdecydowanie polecam!

 

 

 

Back to top