Gibson Les Paul 1958 Reissue Honey Lemon Fade 2018 R8

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul 1958 Reissue. Jest to wierne wznowienie modelu Les Paul Standard z drugiej połowy lat pięćdziesiątych, a więc tzw. „erka”. Tym razem egzemplarz w pięknym i rzadkim wykończeniu  HoneyLemon Fade, wyprodukowany w roku 2018. Jako że  to jeden z najnowszych wypustów, gitara charakteryzuje się poprawnością historyczną na najwyższym poziomie i z pewnością zadowoli najbardziej wybrednego miłośnika marki i muzyka. Egzemplarz  zdecydowanie wyróżnia się na tle tego, co można zobaczyć w polskich sklepach i na  portalach aukcyjnych.  Gitara jest bardzo wyszukana, pochwalić się może wszystkimi  walorami kanonicznego LP i ze świecą trzeba szukać czegoś lepszego. Warto zapoznać się ze szczegółami. 

Zacząć wypada od tego, co oczywiste. Gitara jak na rasowego „historyka” przystało ma lity korpus bez żadnych dziur, komór i innych odciążeń. Mimo to ten egzemplarz waży jedynie 4,08 kg, co jest znakomitym wynikiem i wcale nie regułą nawet wśród tak drogich gitar.  Oczywiście korpus wykonany został z jednego kawałka mahoniu, płyta wierzchnia jest klonowa. Top jest bardzo dynamiczny, widać na nim ładne połączenie prążków i owali. 

Gitara ma świetny profil gryfu. Zamiast typowego dla tego modelu kołka, czy bejsbolowego kija mamy tutaj łagodny i szybki gryf skopiowany z kultowego egzemplarza o pseudonimie „Carmelita” wyprodukowanego w roku 1959. Krótko mówiąc to R8 z gryfem jak R9.

Reszta specyfikacji to dalszy popis możliwości Gibsona. Gitara wykończona jest tradycyjnym lakierem nitrocelulozowym barwionym aniliną, poszczególne  elementy konstrukcji połączone są klejami pochodzenia zwierzęcego,  takimi jakie stosowano przed laty. Łączenie gryfu z korpusem to oczywiście long tenon, gryf wklejony jest głęboko w korpus aż pod przetwornik gryfowy. Osprzęt jest w całości poprawny historycznie wykonany tradycyjną technologią. Po staremu wykonano procesy galwanizacyjne, zbadana i odtworzona została  też struktura molekularna elementów  plastikowych, które są pod względem chemicznym identyczne jak oryginały.  Osprzęt jest superlekki – wykonany z niklowanego aluminium. Mostek to oczywiście klasyczny ABR mocowany bezpośrednio do topu.  Elektronika oparta jest o aktualnie najlepsze na świecie  humbuckery typu PAF Gibson Custom Bucker, które doskonale realizują filozofię brzmieniową „fifisów”. Układ elektroniczny dopełniają potencjometry typu vintage, kondensatory Bumble Bee, całość polutowana jest wg schematu z lat 50 (tzw. 50’s wiring).  Czego chcieć więcej?

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale w praktyce to nówka jak ze sklepowej wystawy. Może ktoś dopatrzy się jakiegoś mikrego śladu użytkowania, bo oglądało ją i pograło na niej chwilę kilka zainteresowanych tematem osób, ale ogólnie jest jak z igły zdjęta. W komplecie jest wszystko „co fabryka dała” a więc oryginalny futerał,  certyfikat, komplet metek, zawieszek i instrukcji oraz fabryczny karton. Komplet jak od dystrybutora w stosownie niższej cenie. 

Zdecydowanie polecam!