Gibson Les Paul 1957 Ri’ Goldtop Double Gold 2021

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul 1957 Reissue, czyli tak zwaną R7. Tym razem egzemplarz z roku 2021 wg najnowszej i najbardziej dopracowanej pod względem poprawności historycznej specyfikacji. Ten model to aktualny, obecnie produkowany, światowy top i po prostu nie da się kupić obiektywnie lepszego Les Paula w klimacie vintage. Kumulują się w nim wszystkie, dopracowywane przez lata cechy i kupując to wiosło nie jesteście ani kroczek z tyłu. Jeśli poszukujecie więc gitary możliwie najbardziej zbliżonej konstrukcyjnie do kosztujących bajońskie sumy, legendarnych goldtopów z połowy lat 50, ta propozycja jest absolutnie bezkompromisowym wyborem. 

Specyfikacja gitary to prawdziwy popis najnowszych możliwości gibsonowskiego Custom Shopu. Poza oczywistymi na tym pułapie cenowym cechami znajdziemy tu wiele niewidocznych na pierwszy rzut oka smaczków zbliżających współczesną r-kę do jej pierwowzorów bardziej niż kiedykolwiek w historii. 

Gitara ma wykonany z jednego kawałka mahoniu korpus bez żadnych odciążeń i komór oraz klonową płytę wierzchnią. Wykończenie to klasyczny goldtop w wersji jasnym tyłem. 

Ten model ma profil gryfu 50s Rounded Medium C, który pomimo słusznej grubości jest niezwykle wygodny i doskonale leży w dłoni. Podstrunnica jest palisandrowa, połączenie gryfu z korpusem to oczywiście long tenon, czyli długi wpust sięgający pod sam pickup gryfowy. Do budowy gitary użyto poprawnych historycznie klejów zwierzęcych i starych technik montażowych. Każdy element i detal wykonany został w zgodzie z oryginalnie stosowaną w latach 50 technologią. Mamy tutaj klucze typu vintage, nylonowe siodełko, aluminiowy osprzęt z mostkiem ABR-1 na czele, celulozowe markery i plastiki, które są pod względem molekularnym wiernym odtworzeniem oryginałów.

Historycznie poprawna jest także elektronika w skład której wchodzą cieszące się nieposzlakowaną opinią, niewoskowane Custombuckery, kondensatory papierowo-olejowe i układ żywcem skopiowany ze starych egzemplarzy. Wszystko to składa się na ostatecznego Les Paula z najwyższej półki. Jeśli nie interesują was kompromisy i chcecie zgarnąć całą pulę to jedyny słuszny wybór. 

Gitara w praktycznie idealnym stanie.  Może dopatrzycie się minimalnych śladów użytkowania, ale to naprawdę nieistotna kosmetyka.  Stan  wizualny na szóstkę z dostawionym dla zasady maleńkim minusem i nie sposób wymagać więcej od używanej gitary. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Konfiguracja jest fabryczna, nic nie było zmieniane. 

W zestawie oryginalny futerał, certyfikat i trochę komplet makulatury od producenta.

Dodatkowym atutem tego egzemplarza jest znakomita waga – około 3,8 kg.