Gibson Les Paul 1958 Historic Reissue (R8) Washed Cherry Custom Shop 2006

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul 1958 Reissue, czyli znaną i lubianą R8 z Custom Shopu.

Tym razem egzemplarz z rocznika 2006 w wykończeniu Washed Cherry, a więc totalna klasyka jeśli chodzi o model LP. Jest to wariant wykończeniowy VOS, a więc z delikatną stylizacją na starą gitarę z epoki.

To wysoki, szczególnie szanowany i wcale nie taki łatwy do znalezienia na rynku wtórnym model. Kto szanuje tradycję i szuka Gibsona bardzo podobnego do tych jakie produkowano w latach 50, tego na pewno znana na całym świecie seria Historic z Custom Shopu nie rozczaruje. Gitara wygląda jak najbardziej rasowe LP, które spotkać możecie w rękach wielkich gwiazd i oferuje doskonałą specyfikację obok której nie można przejść obojętnie.

Poprawne historycznie niuanse konstrukcyjne (gruby gryf, long tenon, korpus z jednego kawałka bez odciążeń), osprzęt typu vintage (most ABR-1, aluminiowy strunociąg), staroświecka elektronika (50’s wiring, kondensatory bumblebee), rasowe pickupy typu PAF (Burstbucker 1 i 2) oraz oczywiście lakier nitro to tylko niektóre poszukiwane cechy LP, które znajdziecie w tym egzemplarzu.

Gitara ma 18 lat, ale została zachowana w naprawdę bardzo dobrym stanie. Znajdzie się oczywiście trochę rysek i drobnych wgniotek, ale to tylko drobnica dodająca gitarze charakteru. Tył przez lata przeszedł już niemal całkowicie w brąz (typowa dla tych roczników reakcja aniliny w lakierze) i wygląda naprawdę świetnie. Jeśli chodzi o stan techniczny to wszystko jest super. Gitara nie miała żadnych przygód i oprócz siodełka, które zostało wymienione jest w całości oryginalna. Progi są w bardzo dobrym stanie. Mają naprawdę minimalne ślady użytkowania i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

Waga: ok 4,3 kg.

W zestawie oryginalny futerał Gibson Custom Shop z bordowym wnętrzem i certyfikat.