Gibson L-00 Standard Vintage Sunburst 2017

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson L-00 Standard w wykończeniu Vintage Sunburst. To egzemplarz z roku 2017, a więc zupełnie współczesny, ale historia tego modelu jest naprawdę długa i sięga lat 30 XX wieku, czyli samych początków akustyków typu flat-top.

Jeśli szukacie charakterystycznego dla niewielkich parlorów brzmienia znanego z korzennego bluesa ten model jest (obok Martinów) jedną z najbardziej oczywistych (i oczywiście prestiżowych) opcji. L-00 to ikoniczny wygląd i sound idealny do grania (zwłaszcza palcami) archaicznych rzeczy.

Gitarka jest mała i filigranowa, ale oferuje naprawdę poważną, w pełni profesjonalną specyfikację techniczną. Jako że jest to wersja Standard udało się uniknąć jakichkolwiek kompromisów w kwestiach materiałowych i konstrukcyjnych. Instrument wykonany jest w całości z litego drewna (świerkowy top, mahoniowy tył, palisandrowa podstrunnica) i wyposażony fabrycznie w elektronikę LR Baggs Element VTC, pozwalającą na nagrywanie i nagłośnienie bez użycia mikrofonu.

Gitara ma 5 lat. Znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania jak ryski, wgniotki i drobne obicia. Widać, że była grana, ale to wszystko oczywiście kosmetyka bez wpływu na ogólną prezencję. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Instrument jest w pełni sprawny. Progi są w znakomitym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W komplecie jest oryginalny, twardy futerał.