Gibson J-50 Natural 2008

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson J-50. Instrument w wykończeniu natural, wyprodukowany w roku 2008. Jest to wersja z fabrycznie zamontowaną elektroniką LR Baggs Element (regulacja volume i tone w otworze rezonansowym), a więc nadająca się nie tylko do studia, lecz również na scenę.

J-50 to jeden z akustycznych szlagierów Gibsona. Ten klasyczny dreadnought round shoulder produkowany jest praktycznie w niezmienionej formie od ponad 80 lat. Gitara to ikona brzmienia vintage i prawdziwy koń roboczy.  Nie jest to na pewno tania rzecz  (za nowy egzempalarz zapłacić trzeba 11-12 tys.zł), ale gitara jest uznana, ponadczasowa i ma status klasyka.

Model J-50 jest wykonany w całości z litego drewna (bez laminatów). Mamy tutaj świerkową płytę wierzchnią; tył, boczki i gryf z mahoniu oraz palisandrową podstrunnicę. Gitara oczywiście wykończona lakierem nitrocelulozowym, który podobno sprzyja dobremu brzmieniu i będzie pięknie się starzał.

Gitara niezwykle elegancka i oszczędna pod względem wizualnym, ale oferująca naprawdę najwyższej klasy brzmienie, które z pewnością przyda się nie tylko podczas grania staroci, ale również w wielu współczesnych stylach. Ten typ gitary naprawdę się nie zestarzał i Gibson raz na jakiś czas wznawia produkcję tego typu modeli, na które również w XXI wieku niewątpliwie jest niesłabnące zapotrzebowanie.  Instrument ma odpowiednią pełnię brzmienia, sporo środka i nie jest za jasny.   Dźwięk jest dobrze postawiony i bogaty, co pozwala z przyjemnością używać tę gitarę nie tylko do gry kostką, ale również palcami. 

Gitara ma 12 lat, ale zachowana jest w świetnym stanie. Znajdą się oczywiście minimalne ślady użytkowania (drobne wgniotki od wieszaka, jakieś małe ryski), ale ogólnie trudno wymagać więcej od używanego instrumentu. Jeśli chodzi o stan techniczny to absolutnie nie ma się tu do czego przyczepić. Działa wszystko od kluczy, przez mechanikę gryfu po elektronikę a instrument jest wolny od wszelkich wad. Progi są w znakomitej kondycji i na pewno nic nie trzeba z nimi robić. 

W zestawie jest oryginalny futerał i komplet papierów. Zestaw jak ze sklepu, zdecydowanie polecam. 

Back to top