Gibson J-50 Deluxe Natural Dual Pickguard 1980

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson J-50 w wersji Deluxe. Instrument wyprodukowany w roku 1980, a więc już ponad czterdziestoletni. Gitara pochodzi jeszcze ze starej, wyposażonej w ceglany komin fabryki Gibsona w Kalamazoo. To tam powstawały przez lata najbardziej cenione Gibole, które kosztują obecnie fortunę. Jeśli szukacie instrumentu z historią, warto rozważyć ten naprawdę ekscytujący model. To znakomicie brzmiące pudło i solidna lokata kapitału.

J-50 Deluxe to klasyczny dreadnought typu square shoulder w prawdziwie westernowym klimacie. Gitara zbudowana jest w całości z litego drewna – top jest świerkowy, tył mahoniowy, szyjka natomiast to klon. Ten egzemplarz jest szczególnie efektowny wizualnie ze względu na podwójny pickguard nawiązujący do amerykańskiego folku, muzyki country i współcześnie kojarzony przede wszystkim z Bobem Dylanem, który często sięgał po gitary z podwójnymi maskownicami.

Gitara jest w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry. Regulacja gryfu działa, ogólny setup i geometria stoją na wysokim poziomie. Progi mają niewielkie ślady, ale zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić. Jeśli chodzi o kwestie wizualne to gitara ma sporo śladów użytkowania i upływu czasu jak rysy, wgniotki, czy spękania i wygląda naprawdę vintage’owo. Wszystkie te rzeczy pozostają bez wpływu na prawidłowe funkcjonowanie instrumentu i tylko dodają mu charakteru.

W komplecie oryginalny futerał Gibsona, który pochodzi z późniejszych lat.