Gibson J-40 Natural Kalamazoo 1978

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson J-40. Instrument wyprodukowany w roku 1978, a więc już czterdziestopięcioletni. Gitara pochodzi jeszcze ze starej, wyposażonej w ceglany komin fabryki Gibsona w Kalamazoo. To tam powstawały przez lata najbardziej cenione Gibole, które kosztują obecnie fortunę. Jeśli szukacie instrumentu z historią, warto rozważyć ten naprawdę ekscytujący model. To znakomicie brzmiące pudło i solidna lokata kapitału.

J-40 to klasyczny dreadnought typu square shoulder w prawdziwie westernowym klimacie. Gitara zbudowana jest w całości z litego drewna – top jest świerkowy, tył mahoniowy, szyjka natomiast to klon.

Gitara jest w pełni sprawna technicznie, ustawiona i gotowa do gry. Regulacja gryfu działa, ogólny setup i geometria stoją na wysokim poziomie. Progi były szlifowane i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

Jeśli chodzi o kwestie wizualne to gitara ma sporo śladów użytkowania i upływu czasu jak rysy, wgniotki, czy wzdłużne spękania i wygląda naprawdę vintage’owo. Wszystkie te rzeczy pozostają bez wpływu na prawidłowe funkcjonowanie instrumentu i tylko dodają mu charakteru oraz niesamowitego stylu. Widać, że instrument był intensywnie użytkowany przez wiele lat i powstałe na nim ślady są tego naturalną konsekwencją. Całość prezentuje się naprawdę obłędnie.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.