Gibson Hummingbird Standard Heritage Cherry Sunburst 2010

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Hummingbird Standard z roku 2010. Instrument to oczywiście akustyczny klasyk, który jest po prostu synonimem amerykańskiej, folkowej gitary. Westernowy kształt z pudłem typu squareshoulder (pierwszy Gibson tego typu) i wyjątkowe wykończenie pełne gibsonowskich smaczków składają się na jedyny w swoim rodzaju wizerunek tego rozpoznawalnego na całym świecie akustyka. Gitara (obok J-200 i Dove) jest jednym z najdroższych modeli producenta – nowy egzemplarz to koszt ponad 16 tysięcy złotych, ale to instrument o naprawdę wspaniałej specyfikacji i szczególnym miejscu w popkulturze. Wyprodukowany w USA, zbudowany w całości z litego drewna, polakierowany nitro, wyposażony w solidny osprzęt i powalający swoją prezencją instrument jest po prostu ikoną.

Instrument to doskonała gitara akustyczna ogólnego zastosowania. Sprawdzi się w klimatach blues-rockowych, folku, country i wszelkich współczesnych gatunkach inspirowanych różnymi starociami. Hummingbird może być ostateczną gitara dla autora piosenek, często używanym wyposażeniem studia nagrań i scenicznym atrybutem o wielkiej sile wyrazu.

Dodatkowym atutem tego egzemplarza jest fabrycznie zamontowana prosta elektronika. Nagłośnienie lub nagranie jest więc możliwe bez mikrofonów.

Ten egzemplarz ma 12 lat, ale wygląda fenomenalnie. Znajdą się kosmetyczne ślady użytkowania, ale to naprawdę nic istotnego i trudno wymagać więcej od używanego sprzętu w tym wieku. Pod względem technicznym instrument w niczym nie ustępuje fabrycznie nowym egzemplarzom. Progi są w znakomitym stanie, działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Setup jest nienaganny, gitara jest gotowa do gry.

W zestawie z gitarą sprzedaję oryginalny futerał oraz komplet papierów.