Gibson HP 415 Walnut Antique Natural 2017

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson HP 415 Walnut w wykończeniu Antique Natural. To całkiem przystępny cenowo (jak na Gibsona) model, który oferuje naprawdę solidną specyfikację i wcale nie budżetową prezencję.

Gitara ma lity top ze świerku wykończony lakierem na wysoki połysk i przepiękny, również lity, orzechowy tył. Odrobinę eksperymentatorski jest gryf, na który składa się klonowa szyjka i podstrunnica z orzecha. Seria HP prezentuje raczej współczesne spojrzenie na sprawę i nie jest bardzo konserwatywna jeśli chodzi o specyfikację, ale zaproponowane rozwiązania zdecydowanie mogą się podobać, zwłaszcza w kontekście ceny instrumentu wyraźnie niższej niż choćby Songwriter, do którego ta gitara jest podobna.

W przypadku serii HP położono spory nacisk na ergonomię instrumentów. Ta gitara ma na przykład bardzo przystępny profil gryfu Advanced Response, podstrunnicę z wygodnym radiusem 16 cali oraz nieco odchudzone pudło z cutawayem.

Ten model ma ponadto fabrycznie zamontowaną bezinwazyjną i dyskretną elektroniką LR Baggs Element pozwalającą na łatwe nagrywanie i nagłaśnianie instrumentu.

Gitara ogólną prezencją nawiązuje do najlepszych tradycji Gibsona i pomimo paru innowacji trzyma się klasycznej estetyki. To znakomita propozycja dla kogoś chcącego wejść w świat lubianych na całym świecie akustyków Gibsona bez konieczności wydawania fortuny na najbardziej kultowe modele.

Ten egzemplarz pochodzi z roku 2017. Obecnie instrument w takiej specyfikacji nie jest produkowany. Gitara ma minimalne ślady użytkowania (drobne wgniotki i niewielkie ryski), ale generalnie wygląda bardzo świeżo i w nieznacznym stopniu ustępuje nówce. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, progi w znakomitym stanie. W zestawie oryginalny futerał, który ma widoczne na zdjęciu wgniecenie pozostające bez wpływu na jego walory użytkowe.