Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Heritage Custom 1974 Kalamazoo

SPRZEDANE
Niedostępne
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zapraszam do zakupu niezwykłej gitary akustycznej Gibson Heritage Custom. Instrument jest warty szczególnej uwagi ze względu na jego rzadkość, zaawansowany wiek a co za tym idzie dużą wartość historyczną. Ta gitara została wyprodukowana w roku 1974 w słynnej, starej fabryce w Kalamazoo (stan Michigan), z której Gibson wyniósł się do Nashville w stanie Tenesee na przełomie lat 70 i 80.  Warto przy tej okazji wspomnieć, że wielu starych pracowników z fabryki w Kalamazoo nie zdecydowało się przenieść wraz z Gibsonem do oddalonej o przeszło 500 mil nowej lokalizacji. Zostali na miejscu tworząc własną markę gitar o nazwie (coż za zbieg okoliczności) Heritage. Wraz z przeprowadzką zmieniło się więc nie tylko miejsce, ale również ludzie.

 

To właśnie w Kalamazoo założył pierwszy warsztat Orville Gibson i w tym mieście napisała się cała późniejsza historia firmy. Słynny budynek z ceglanym kominem stoi do dzisiaj i ma status lokalnej atrakcji, obecnie nie są tam produkowane żadne instrumenty. Posiadanie Gibsona stamtąd to ogromna satysfakcja, można też śmiało zakładać spory przyrost wartości z każdym rokiem. Gitara jest z pewnością jednym z nielicznych egzemplarzy w Polsce (być może jedynym). Ogłoszenia z gitarami akustycznymi pochodzącymi z Kalamazoo pojawiają się u nas niezwykle rzadko.

 

Oprócz tego, że gitara pochodzi z szanowanego rocznika i kultowego miejsca, broni się także swoją naprawdę porządną specyfikacją. Jako że jest to wersja Custom (produkowano także zwykłą, tańszą) otrzymujemy zarówno konkretne materiały i efektowny wygląd. Gitara ma lity świerkowy top, również lite boczki i tył (palisander indyjski), hebanową podstrunnicę oraz też hebanowy mostek w kształcie wąsów. Na główce znajdziemy perłowe logo bez kropki w literze „i” oraz niestosowaną w żadnym współczesnym modelu inkrustację. Charakterystyczne dla wersji Custom perłowe bloki zdobią także podstrunnicę, która otoczona jest ponadto dość unikalnym czarno-białym bindingiem

Gitara jest w pełni sprawna i gotowa do gry.  Posiada typowe dla wieku ślady w postaci drobnych obić, spękań lakieru widocznych pod niektórymi kątami, czy śladów upływu czasu na osprzęcie. Ludzie płacą ciężkie pieniądze za doprowadzenie instrumentu do takiego stanu poprzez sztuczne postarzenie, tutaj wszystko jest prawdziwe. Progi były szlifowane, ale są wciąż oryginalne, osłonięte koronkami bindingu. Nakrętka pręta regulacyjnego została wymieniona (oryginalna była zużyta).  Regulacja gryfu działa oczywiście perfekcyjnie. Poza tym wszystkie części oryginalne. Instrument oczywiście stroi, gra i jest wolny od wszelkich wad. Nie stało mu się nic przez ponad 40 lat, więc raczej nie należy się spodziewać jakichś jego kaprysów.W zestawie oryginalny futerał starego typu. Jest on niby twardy, ale dość elastyczny. Takie kiedyś robili.

 

Proponuję cenę zdecydowanie niższą do współczesnych nówek podobnej klasy. Pamiętajcie, że kupując je tracicie po wyjściu ze sklepu 3-4 tysiące. Za te same pieniądze tutaj możecie nabyć nieprodukowaną od dekad, starą gitarę z legendarnej fabryki, która jest o wiele bardziej ekscytująca i daje szansę na przyrost wartości w przyszłości.Najchętniej odbiór osobisty, ale wysyłka nie stanowi problemu.

 

Back to top