Gibson Heritage Custom Kalamazoo L.R.Baggs Stagepro Anthem 1974

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson Heritage Custom. Instrument wyprodukowany w roku 1974, pochodzi więc jeszcze z legendarnej fabryki Gibson Kalamazoo. Gitara należy do rzadkich modeli, jest więc smakowitym kąskiem zarówno dla muzyków pragnących wyróżnić się nietuzinkowym instrumentem, ale również kolekcjonerów, chcących mieć w swoim posiadaniu pachnącego kościelnymi ławkami, prestiżowego akustyka sprzed lat.

Gitara to klasyczny dla Gibsona dreadnought typu square shoulder.  Jako że jest to gitara ze zobowiązującym dopiskiem Custom, zachwyca dużą ilością efektownych wizualnie detali. Obszerny, wąsaty most, liczne perłowe inkrustacje i nietypowy biało-czarny binding podstrunnicy naprawdę robią wrażenie. 

Gitara zbudowana z solidnych, starych materiałów. Most i podstrunnica wykonane są z hebanu, tył i boczki to palisander, gryf jest mahoniowy a  za materiał na płytę wierzchnią posłużył świerk.

Instrument ma prawie 50 lat, tak więc widać na nim liczne ślady użytkowania i upływu czasu. Z tyłu główki jest małe, stare pęknięcie, które zostało kiedyś zabezpieczone klejem. Główka oczywiście nie była złamana i absolutnie nic się z tym nie dzieje.  Zwracam jednak uwagę na ten mankament, który jest oczywiście wyłącznie wizualną kwestią. Poza tym nie brakuje standardowych obić, wgniotek, typowych dla starych gibsonów spękań i załamań lakieru. Ogólnie instrument prezentuje się niezwykle stylowo i każdym detalem wpisuje się w estetykę marki. Fabrycznie postarzone, współcześnie produkowane egzemplarze chciałyby tak wyglądać. 

Gitara jest w pełni sprawna i  bardzo dobrze ustawiona. Progi są w świetnym stanie (chyba wymienione w przeszłości), mechanika działa doskonale i ogólnie instrument nie budzi jakikolwiek zastrzeżeń w kwestiach lutniczych. 

Dodatkowym atutem tego egzemplarza jest dołożony przez poprzedniego właściciela układ elektroniczny L.R.Baggs Stagepro Anthem. To wysokiej klasy preamp będący obecnie światowym standardem w kwestii nagłaśniania akustyków. Urządzenie pracuje w oparciu o piezo i  zamontowany wewnątrz pudła mikrofon, dzięki czemu oferuje bezkonkurencyjną jakość dźwięku bez konieczności korzystania zewnętrznych mikrofonów. Ten wyposażony w korektor i tuner gadżet kosztuje ponad 1500 zł. Zdecydowanie warto mieć go już na pokładzie w ramach proponowanej ceny. 

W zestawie z gitarą sprzedaję widoczny na zdjęciach futerał. Są na nim rysunki w klimacie lat 70, które dodatkowo dodają klimatu epoki. 

 

 

 

 

 

 

Back to top