Gibson G-200 Jumbo Natural 2023 ~FV 23%~

6,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Gibson G-200. Jest to zdecydowanie bardziej przystępnym  cenowo odpowiednik słynnego modelu J-200, będącego flagowym produktem marki i dobrem luksusowym zdecydowanie nie na każdą kieszeń.

Model G-200 jest może nieco skromniejszy wizualnie od swojego droższego brata, ale otrzymał ten sam klasyczny rozmiar pudła i znakomicie realizuje filozofię gitary typu jumbo, zachowując najważniejsze cechy takiej konstrukcji. Jeśli szukacie więc markowego akustyka w dużym rozmiarze i lubicie nieco bardziej surowy styl wykończenia, ten model powinien załatwić sprawę. Gitara ma charakterystyczny, szeroki sound typowy dla tego typu gitar, a także oferuje podobne wrażenia z gry. W specyfikacji technicznej trudno zresztą wskazywać jakieś niedostatki – gitara bez najmniejszych wątpliwości może zostać określona jako w pełni profesjonalna i zaspokoić większość potrzeb.

Instrument wykonany w całości z litego drewna (bez sklejki). Ma świerkowy top, orzechowy tył i mahoniowy gryf z hebanową podstrunnicą. Wykończenie gitary to satynowe nitro, przez które czuć pory drewna. Wykończenie jest proste, eleganckie i zdecydowanie może się podobać. Charakterystyczną cechą gitar z serii G jest dodatkowy otwór rezonansowy na boku gitary (skierowany w stronę grającego). Pozwala on odbierać gitarę podobnie, jak słyszy ją publika.

Gitara jest bardzo wygodna. Ma wycięcie ułatwiające dostęp do najwyższych pozycji i nowoczesny profil gryfu Advanced Response, który ma bardzo przyjazne parametry. Szerokość siodełka to 43,8 mm, radius podstrunnicy wynosi 16 cali. Na komfort gdy nikt nie powinien narzekać.

Dodatkowym atutem tego modelu jest elektronika. Na pokładzie znajduje się fabryczny LR Baggs Element Bronze, który pozwoli łatwo nagłośnić/nagrać gitarę.

Ogólnie instrument nie daje żadnych powodów do narzekania jeśli chodzi o konfigurację. To wyprodukowane w USA, zupełnie poważne wiosło, któremu niczego nie brakuje.

W zestawie jest wysokiej klasy oryginalny pokrowiec, komplet papierów i akcesoriów oraz fabryczne opakowanie.

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale to igła jak prosto z fabryki. Nie ma żadnych śladów użytkowania i nie wykazuje jakiegokolwiek zużycia. Jest to rocznik 2023 a więc naprawdę świeżutki egzemplarz.

Uwaga! W przypadku tego egzemplarza wystawiam pełną fakturę vat 23%. Są więc opcje do odliczeń jeśli ktoś kupuje jako przedsiębiorca-vatowiec.