Gibson Flying V Robot Limited Editon Metallic Red 2008

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Flying V Robot z roku 2008. To unikatowa wersja słynnej gibsonowskiej strzały, która charakteryzuje się powalającym wyglądem i znakomitą specyfikacją. Instrument ma szczególnie efektowne wykończenie Metallic Red i jest jednym z nielicznych modeli V-ki bez pickuguardu (sztos!). Jeśli dodać do tego fantastyczną, czarną jak smoła hebanową podstrunnicę z markerami w kształcie trapezów i białym bindingiem okaże się, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej efektownych i nietuzinkowych V-ek w historii marki. W futerale z białym pluszem naprawdę robi wrażenie i nie można przejść obok niej obojętnie.

Jak na Flying V przystało gitara jest skonfigurowana typowo do ciężkich brzmień. Mocne humbuckery 500T/496R, które charakterem bardziej przypominają aktywne pickupy w klimacie EMG niż klasyczne gibsonowskie PAF-y nadają się idealnie do klimatów hard rockowych i metalowych. Gryf ma bardzo przystępny profil gryfu, który pod względem grubości znajduje się gdzieś pomiędzy typami 50’s a 60’s. Nie sposób narzekać w przypadku takiej szyjki niewygodę i dadzą sobie tu radę nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy gibsonowskiej ergonomii.

Gitara ma 14 lat, ale jest zachowana w świetnym stanie. Znajdą się drobne ryski i kilka niewielkich wgniotek, ale jak na ten wiek kondycja nie może budzić zastrzeżeń. Pod względem technicznym instrument jest oczywiście w pełni sprawny i gotowy do gry. Progi mają wyłącznie kosmetyczne ślady użytkowania i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić. Ten model miał fabrycznie elektroniczny stroik, ale w tym egzemplarzu został zastąpiony tradycyjnymi kluczami Grovera.

W zestawie z gitarą sprzedaję oczywiście także oryginalny futerał.