Gibson Flying V Faded Worn Cherry 2012

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

Elektryczna Dusza prezentuje dzisiaj gitarę Gibson Flying V Faded w kolorze Worn Cherry. Ten model jest od kilku lat nieprodukowany i współcześnie w sklepach nie ma dla niego żadnej sensownej alternatywy. Gitara jest świetna, w tym budżecie wręcz rewelacyjna. Od modelu Standard różni się tylko typem wykończenia (tutaj matowa bejca, tam połysk) oraz podstrunnicą (tutaj klon, tam palisander). Poza tym gitara ma te same wymiary, osprzęt i elektronikę, co wyższy model,  a więc spokojnie osiąga poziom w pełni profesjonalny.

Zarówno kształt, jak i konfiguracja gitary jednoznacznie informują o jej przeznaczeniu. Czuje się ona jak ryba w wodzie w gatunkach opartych o brzmienie przesterowane. Już parametry przetworników nie pozostawiają wątpliwości – Gibsony 500T/490R to bardzo mocny zestaw i rzeczywiście można odnieść wrażenie, że sygnał chce rozerwać kabel. Poza tym za sprawą kształtu, cienkiego korpusu i w konsekwencji bardzo niskiej wagi barwa Flying V nie jest tak ciemna i tłusta jak w pozostałych Gibsonach. W zamian za to ta gitara oferuje szybki atak i  selektywność, co szczególnie przydaje się ostrzejszym graniu. Hard rock, heavy metal to gatunki, w których ewolucji czynny udział brały v-ki i rzeczywiście trudno sobie wyobrazić lepszy instrument do tego typu rzeczy.

Oferowany egzemplarz jest używany, ale trudno mieć większe zastrzeżenia do jego stanu technicznego i wyglądu.

Elektronika działa, osprzęt jest w pełni sprawny, progi nie mają śladów użytkowania. Gitara ma trochę drobnych, typowych dla tego typu wykończenia śladów użytkowania (trochę rysek, kilka mikrych wgniotek), ale wszystko to tylko kosmetyka pozostająca bez wpływu na ogólną prezencję.

W zestawie oryginalny pokrowiec.

Na rynku jest coraz mniej tych gitar. Zdecydowanie warto się zainteresować. 

Back to top