Gibson Flying V Faded Vintage Trans Amber Ltd. 2016

Sprzedane
Sprzedane!

 

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Flying V Faded Vintage Trans Amber. Jest to dość rzadki, limitowany model z roku 2016.

Gitara nawiązuje specyfikacją techniczną do estetyki pierwszej połowy lat 80. Jest bardzo bardzo podobna do poszukiwanego modelu 1984 Reissue i oryginałów z epoki, które przyczyniły się do rozwoju ciężkich brzmień. Gitara przenosi nas w czasów kiedy to na opanowanych przez heavy metal scenach dominowały fryzury typu big hair i takie właśnie strzały bez pickguardu. Nie należy mylić tego modelu z popularnych przez lata Flying V Faded inspirowanym specyfikacją z końca lat sześćdziesiątych. Tutaj mamy klimat eighties pełną gębą, do którego w ostatnich latach bardzo chętnie powraca. Taki wygląd i konfiguracja to jedno z najbardziej interesujących wcieleń v-ki.

Gitara w wykończeniu Faded, które daje przyjemne uczucie obcowania z drewnem. Na korpusie i gryfie możemy oglądać piękny rysunek mahoniu, który jest głównym materiałem zastosowanym do budowy tego instrumentu. Podstrunnica wykonana została z ciemnego palisandru, całość prezentuje się surowo, ale z klasą.

Jeśli chodzi o brzmienie to gitara została stworzona do poruszania a się w klimatach hard&heavy. Mamy tu więc bardzo smukły jak na Gibsona gryf i bardzo mocne przetworniki Dirty Fingers. Jeśli szukacie instrumentu do ostrzejszego grania, w którym dodatkowo kryje się pewien historyczny kontekst, warto zwrócić uwagę na ten niezwykle ciekawy model.

Gitara ma 7 lat, ale jest zachowana w świetnym stanie. Można dopatrzeć się jakiś drobnych rysek, czy wgniotek, ale jak na ten typ wykończenia i wiek prezentuje się naprawdę znakomicie. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Gitara nie była naprawiana, nie ma też na koncie żadnych modyfikacji.

W zestawie jest oryginalny pokrowiec oraz komplet papierów. Elegancki zestaw jak ze sklepu.