Gibson Flying V CMT The „V” Cherry Sunburst 1981

17,499 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Flying V. To unikatowy egzemplarz z roku 1981 należący do ekskluzywnej serii CMT. Instrument ze złotego dla tego typu konstrukcji okresu dynamicznego rozwoju ciężkich brzmień. To na początku lat osiemdziesiątych powstały najsłynniejsze kapele metalowe, dzięki którym wcześniej niedoceniana gitara Gibsona w kształcie strzały zyskała popularność i stała się symbolem dekady. Jeśli macie sentyment do tamtych czasów, taki instrument będący elektryzującą pamiątką z epoki ma szansę przypaść wam do gustu.

Pomijając ciekawy wątek kontekstu kulturowego, Flying w wersji CMT jest z pewnością jedną z najbardziej efektownych wersji tego modelu w historii.  Mamy tutaj wyjątkowe malowanie sunburst, ładny klonowy top bez pickguardu, binding wokół korpusu, hebanową podstrunnicę. Taka V-ka wygląda naprawdę ekskluzywnie i zdecydowanie wyróżnia z tłumu. Widać na pierwszy rzut oka, że to drogi, wysoki model o szczególnych walorach estetycznych, a obecnie również kolekcjonerskich. Niełatwo znaleźć tę wyjątkową gitarę, która nie ma żadnego odpowiednika we współczesnej ofercie marki. Jeśli lubicie model Flying V i chcielibyście mieć go w możliwe najbardziej wyszukanej wersji, warto zwrócić uwagę właśnie na The V z serii CMT. Będzie ozdobą każdej kolekcji i ciekawym pomysłem na inwestycję.

Gitara ma 43 lata, ale wygląda znakomicie. Znajdziecie oczywiście typowe ślady normalnego użytkowania w postaci wgniotek, rysek i innej drobnicy, ale ogólnie jak na ten wiek to prawdziwa rewelacja. Pod względem technicznym też wszystko jest ok. Gitara nie ma na koncie żadnych złamań, pęknięć i innych przygód. Osprzęt i elektronika (pickupy Drity Fingers Double Cream) są w całości oryginalne, jest to z pewnością jeden z najlepiej zachowanych i najlepiej wyglądających egzemplarzy na świecie. Absolutna rewelacja.

W zestawie oryginalny futerał z epoki.