Gibson Firebrand The Paul Deluxe Natural 1982

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kolejnego Gibsona w klimacie vintage. Tym razem niesztampowa propozycja z ery Norlina – model Firebrand The Paul Deluxe z roku 1982.

Gitara jest wariancją ta temat Les Paula a jej cechami charakterystycznymi są: profilowany z tyłu korpus w całości wykonany z mahoniu (bez topu), trzyczęściowy mahoniowy gryf, podstrunnica z hebanu i pozycja przełącznika w rejonie potków. To z pewnością odrobinę niecodzienne wiosło wpisujące się w estetykę lat 80, ale pod względem brzmieniowym to prawdziwy as oferujący w bardzo dobrej (jak za ten rocznik) cenie, vintage’owy, miękki sound w typie starego LP. Duży na to wpływ mają niewątpliwie doskonałe przetworniki Tim Shaw, które są fantastycznym atutem tego modelu, zaliczają się bowiem do najbardziej cenionych i poszukiwanych pickupów Gibsona. Warto mieć je na pokładzie, bo swoją wartość mają.

Gitara w doskonałym jak na swój wiek stanie. Ślady użytkowania i upływu czasu zdecydowanie nie zdradzają jej czterdziestu lat na karku. Oprócz pickguardu, którego fabrycznie nie było, instrument jest w całości oryginalny. Działa wszystko od regulacji gryfu po elektronikę, która wyglada tak jakby nie widziała lutownicy poza fabryką.

W komplecie jest oryginalny futerał Gibson Protector, który jest również cenioną pamiątką z epoki Norlina.