Gibson Firebird Standard Vintage Sunburst 2019

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Firebird Standard. Gitara wyprodukowana w roku 2019, a więc bardzo świeża. Instrument zachowany w bardzo dobrym, bliskim idealnemu stanie. Znajdą się jakieś minimalne ryski i płytkie wgniotki, ale to naprawde drobne, wyłącznie kosmetyczne rzeczy  pozostające bez wpływu na ogólną prezencję. Generalnie trudno się do czegokolwiek przyczepić. Tak zadbanych egzemplarzy na rynku wtórnym można ze świecą szukać. Wraz z gitarą oferuję przepiękny, brązowy futerał oraz komplet papierów od producenta.

Egzemplarz w wykończeniu Vintage Sunburst, pomalowany oczywiście lakierem nitro. Takie wykończenie (w odróżnieniu od kolorów jednolitych) najlepiej prezentuje niezwykle interesujące niuanse konstrukcyjne tej gitary. Nie tylko podziwiać możemy przepiękne faktury mahoniu, ale również charakterystyczne dla tego modelu orzechowe przekładki biegnące przez środek korpusu, gryfu i główki, fenomenalnie wyglądając i zapewniając poszczególnym częściom gitary brzmieniową integrację. Firebird to gitara o konstrukcji neck through body. Gryf i korpus stanowią całość i jedno przechodzi  łagodnie w drugie, zapewniając doskonały dostęp do najwyższych progów. To szlachetne, bardzo lubiane rozwiązanie wyróżniające ten model na tle innych gitar Gibsona.  Odmiennością zaskakuje także bardzo duża (prawie jak w basie!), odwrócona główka, która sama w sobie jest prawdziwym dziełem sztuki. Nietypowe dla Gibsona jest również zastosowanie niezwykle oryginalnych humbuckerów w wersji mini. Tak zbudowana gitara zrywa z wieloma tradycyjnymi rozwiązaniami charakterystycznymi dla pozostałych gitar elektrycznych Gibsona i jawi się jako istny zbiór lutniczych ciekawostek. 

Firebird powstał w latach 60. Projektować pomagał go designer motoryzacyjny. Charakterystyczne linie korpusu i główki złożyły się na jeden z najbardziej śmiałych projektów Gibsona. Odwrócony, futurystyczny w tamtych czasach kształt, dziś jest już ikoną stylu vintage. Odważny wygląd może przywodzić na myśl Flying V, czy Explorera, ale w przeciwieństwie do nich Firebird nie jest jednoznacznie kojarzony z hard rockiem czy metalem. Sięgają po niego muzycy wszystkich stylów, co nie powinno dziwić ponieważ jest to gitara niezwykle uniwersalna.