Gibson Firebird Standard Vintage Sunburst 2014

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj niezwykle efektowny Gibson Firebird Standard. Gitara wyprodukowana w roku 2014, a więc jeszcze całkiem świeża. Instrument sprzedaję formalnie jako używany, ale w praktyce jest on w stanie bliskim sklepowemu – jakieś mikre ślady znajdziecie na tylnym rancie, ale generalnie wygląda jakby pograło na nim przez moment  dosłownie parę osób i wciąż robi wrażenie nówki z fabryki. Oczywiście jest to sprzęt w idealnym stanie technicznym, niewykazujący najmniejszych oznak zużycia oraz wolny od wszelkich wad. Myślę, że nie ma się do czego przyczepić. Tak zadbanych egzemplarzy r na rynku wtórnym często się nie spotyka. 

Wraz z gitarą oferuję przepiękny, brązowy futerał z różowym pluszem, komplet papierów od producenta. To samo dostajecie kupując nówkę u dystrybutora. 

Egzemplarz w wykończeniu Vintage Sunburst, pomalowany oczywiście lakierem nitro. Takie wykończenie (w odróżnieniu od kolorów jednolitych) najlepiej prezentuje niezwykle interesujące niuanse konstrukcyjne tej gitary. Nie tylko podziwiać możemy przepiękne faktury mahoniu, ale również charakterystyczne dla tego modelu orzechowe przekładki biegnące przez środek korpusu, gryfu i główki fenomenalnie wyglądając i zapewniając poszczególnym częściom gitary brzmieniową integrację. Firebird to gitara o konstrukcji neck through body. Gryf i korpus stanowią całość i jedno przechodzi  łagodnie w drugie, zapewniając doskonały dostęp do najwyższych progów. To szlachetne, bardzo lubiane rozwiązanie wyróżniające ten model na tle innych gitar Gibsona.  Odmiennością zaskakuje także bardzo duża (prawie jak w basie!), odwrócona główka, która sama w sobie jest prawdziwym dziełem sztuki. Do ciekawostek trzeba doliczyć również klucze Steinberger Gearless, których precyzja jest zaprzeczeniem tego, do czego Gibson przyzwyczajał przez lata stosując w wielu popularnych modelach stroiki typu Kluson. Klucze w Firebirdzie są blokowane i mogą poszczycić się przełożeniem 40:1, dzięki czemu można nastroić gitarę z zegarmistrzowską precyzją. Nietypowe dla Gibsona jest również zastosowanie niezwykle oryginalnych humbuckerów w wersji mini. Tak zbudowana gitara zrywa z wieloma tradycyjnymi rozwiązaniami charakterystycznymi dla pozostałych gitar elektrycznych Gibsona i jawi się jako istny zbiór lutniczych ciekawostek. 

Firebird powstał w latach 60. Projektować pomagał go designer motoryzacyjny. Charakterystyczne linie korpusu i główki złożyły się na jeden z najbardziej śmiałych projektów Gibsona. Odwrócony, futurystyczny w tamtych czasach kształt, dziś jest już ikoną stylu vintage. Odważny wygląd może przywodzić na myśl Flying V, czy Explorera, ale w przeciwieństwie do nich Firebird nie jest jednoznacznie kojarzony z hard rockiem czy metalem. Sięgają po niego muzycy wszystkich stylów, co nie powinno dziwić ponieważ jest to gitara niezwykle uniwersalna. Warto też dodać, że gitara  jest bardzo lekka –  3,6 kg z pewnością nie zmęczy muzyka na scenie.