Gibson Firebird Standard Classic White 2012

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Firebird Standard. Tym razem instrument w trudnym do znalezienia na rynku wtórnym (a i nówek też nie ma) wykończeniu Classic White. Egzemplarz wyprodukowany w roku 2012, a więc jeszcze w nieco starszej specyfikacji z lamówką na główce w kolorze korpusu i futerałem z białym pluszem w zestawie. Bardzo fajna, ostatnio dość rzadko spotykana rzecz,

Gitara używana, w pełni sprawna i gotowy do gry. Ma drobne ślady użytkowania w postaci wgniotek, rysek i niewielkich obić na rancie, ale ogólnie nic strasznego. Oczywiście działa wszystko od A do Z, z progami nic nie trzeba robić, konfiguracja jest fabryczna, nic nie było modyfikowane. 

. Firebird to gitara o konstrukcji neck through body. To szlachetne, bardzo lubiane rozwiązanie wyróżniające ten model na tle innych gitar Gibsona. Gryf i korpus stanowią całość i jedno przechodzi  łagodnie w drugie, zapewniając doskonały dostęp do najwyższych progów i brzmieniową integrację poszczególnych elementów. Charakterystyczne dla tego modelu są także orzechowe przekładki biegnące przez środek korpusu, gryfu i główki. Żaden inny Gibol nie jest tak zbudowany. Odmiennością zaskakuje także bardzo duża (prawie jak w basie!), odwrócona główka, która sama w sobie jest prawdziwym dziełem sztuki. Do ciekawostek trzeba doliczyć również klucze Steinberger Gearless, których precyzja jest zaprzeczeniem tego, do czego Gibson przyzwyczajał przez lata stosując w wielu popularnych modelach stroiki typu Kluson. Klucze w Firebirdzie są blokowane i mogą poszczycić się przełożeniem 40:1, dzięki czemu można nastroić gitarę z zegarmistrzowską precyzją. Nietypowe dla Gibsona jest również zastosowanie niezwykle oryginalnych humbuckerów w wersji mini. Tak zbudowana gitara zrywa z wieloma tradycyjnymi rozwiązaniami charakterystycznymi dla pozostałych gitar elektrycznych Gibsona i jawi się jako istny zbiór lutniczych ciekawostek. 

Firebird powstał w latach 60. Projektować pomagał go designer motoryzacyjny. Charakterystyczne linie korpusu i główki złożyły się na jeden z najbardziej śmiałych projektów Gibsona. Odwrócony, futurystyczny w tamtych czasach kształt, dziś jest już ikoną stylu vintage. Odważny wygląd może przywodzić na myśl Flying V, czy Explorera, ale w przeciwieństwie do nich Firebird nie jest jednoznacznie kojarzony z hard rockiem czy metalem. Sięgają po niego muzycy wszystkich stylów, co nie powinno dziwić ponieważ jest to gitara niezwykle uniwersalna. 

 

Back to top