Gibson Firebird Standard Cardinal Red 2019

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje fantastyczną gitarę elektryczną Gibson Firebird Standard w obłędnym wykończeniu Cardinal Red. Instrument formalnie sprzedaję jako używany, ale tak naprawdę jest on fabrycznie nowy. Nie ma nawet ryski, wciąż zafoliowane maskownice i zapakowany jest w fabryczny karton. W komplecie oczywiście futerał i kompletny zestaw dokumentacji i akcesoriów od producenta. Gitara oczywiście jest w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do gry. 

Firebird to gitara o konstrukcji neck through body. To szlachetne, bardzo lubiane rozwiązanie wyróżniające ten model na tle innych gitar Gibsona. Gryf i korpus stanowią całość i jedno przechodzi  łagodnie w drugie, zapewniając doskonały dostęp do najwyższych progów i brzmieniową integrację poszczególnych elementów. Charakterystyczne dla tego modelu są także orzechowe przekładki biegnące przez środek korpusu, gryfu i główki. Żaden inny Gibol nie jest tak zbudowany. Odmiennością zaskakuje także bardzo duża (prawie jak w basie!), odwrócona główka, która sama w sobie jest prawdziwym dziełem sztuki. Nietypowe dla Gibsona jest również zastosowanie niezwykle oryginalnych humbuckerów w wersji mini. Tak zbudowana gitara zrywa z wieloma tradycyjnymi rozwiązaniami charakterystycznymi dla pozostałych gitar elektrycznych Gibsona i jawi się jako istny zbiór lutniczych ciekawostek.

Firebird powstał w latach 60. Projektować pomagał go designer motoryzacyjny. Charakterystyczne linie korpusu i główki złożyły się na jeden z najbardziej śmiałych projektów Gibsona. Odwrócony, futurystyczny w tamtych czasach kształt, dziś jest już ikoną stylu vintage. Odważny wygląd może przywodzić na myśl Flying V, czy Explorera, ale w przeciwieństwie do nich Firebird nie jest jednoznacznie kojarzony z hard rockiem czy metalem. Sięgają po niego muzycy wszystkich stylów, co nie powinno dziwić ponieważ jest to gitara niezwykle uniwersalna.

 

 

 

Back to top