Gibson Firebird Standard Ebony 2018

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj niezwykle efektowny Gibson Firebird Standard. Gitara wyprodukowana w roku 2018, a więc jeszcze bardzo świeża. Instrument sprzedaję formalnie jako używany, ale w praktyce jest on właściwie w stanie sklepowym. Na lakierze można dopatrzeć się drobnych rysek, bo pograło na tej gitarze  kilka zainteresowanych tematem osób, ale generalnie stan jest naprawdę znakomity.  Instrument nawet pachnie charakterystycznie nowonarodzonym Gibsonem i ma wciąż zafoliowane maskownice. Oczywiście jest to sprzęt w idealnym stanie technicznym, w fabrycznej, oryginalnej specyfikacji.

Wraz z gitarą oferuję przepiękny, brązowy futerał z różowym pluszem, komplet papierów od producenta. To samo dostajecie kupując nówkę u dystrybutora.

Firebird to gitara o konstrukcji neck through body. To szlachetne, bardzo lubiane rozwiązanie wyróżniające ten model na tle innych gitar Gibsona. Gryf i korpus stanowią całość i jedno przechodzi  łagodnie w drugie, zapewniając doskonały dostęp do najwyższych progów i brzmieniową integrację poszczególnych elementów. Charakterystyczne dla tego modelu są także orzechowe przekładki biegnące przez środek korpusu, gryfu i główki. Żaden inny Gibol nie jest tak zbudowany. Odmiennością zaskakuje także bardzo duża (prawie jak w basie!), odwrócona główka, która sama w sobie jest prawdziwym dziełem sztuki. Nietypowe dla Gibsona jest również zastosowanie niezwykle oryginalnych humbuckerów w wersji mini. Tak zbudowana gitara zrywa z wieloma tradycyjnymi rozwiązaniami charakterystycznymi dla pozostałych gitar elektrycznych Gibsona i jawi się jako istny zbiór lutniczych ciekawostek.

Firebird powstał w latach 60. Projektować pomagał go designer motoryzacyjny. Charakterystyczne linie korpusu i główki złożyły się na jeden z najbardziej śmiałych projektów Gibsona. Odwrócony, futurystyczny w tamtych czasach kształt, dziś jest już ikoną stylu vintage. Odważny wygląd może przywodzić na myśl Flying V, czy Explorera, ale w przeciwieństwie do nich Firebird nie jest jednoznacznie kojarzony z hard rockiem czy metalem. Sięgają po niego muzycy wszystkich stylów, co nie powinno dziwić ponieważ jest to gitara niezwykle uniwersalna.