Gibson Explorer Walnut VOS – GibZone Makeover

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Explorer Vintage Walnut VOS.

Jest to profesjonalna przeróbka standardowego Gibsona Explorera, który w ramach przeprowadzonej metamorfozy otrzymał fantastyczną stylizację inspirowaną latami 70. Makeover wykonał największy w Polsce znawca marki Gibson – Kuba z portalu GibZone. Cały proces został przeprowadzony z zastosowaniem oryginalnych, starych technik lutniczych rodem z lat 50 oraz metod stosowanych przez gibsonowski Custom Shop. 

Bazą do przeróbki był, wyselekcjonowany pod kątem wyglądu (rysunek drewna), wagi (3,75 kg) oraz brzmienia, egzemplarz Explorera z roku 2012. Posiadający nieprzeciętne walory, ale sztampowy i do tego podniszczony instrument został rozmontowany na części pierwsze i pozbawiony oryginalnego wiśniowego lakieru, który zastąpiła zupełnie nowa powłoka w kolorze głębokiego, lecz wciąż transparentnego orzechowego brązu, nawiązującego do gitarowej mody lat 70. Do wykończenia gitary użyto zgodnie ze starymi prawidłami i bez kompromisów w 100% lakierów nitrocelulozowych. Aby stworzyć wrażenie leciwego instrumentu gitara została lekko postarzona – na lakierze celowo pozostawiono mikrorysy, osprzęt i elementy plastikowe poddano procesom mającym na celu powstanie przetarć i przebarwień. Na humbuckery trafiły puszki, a biały pickguard zastąpiła zadziorna, czarna maskownica. Dzieło zwieńczyły detale w postaci staromodnych gałek typu reflector z pointeresami.

Gitara została odmieniona nie do poznania i ze zwykłego seryjnego Explorera przepoczwarzyła się w emanujący indywidualnym stylem, nietuzinkowy instrument przywodzący na myśl najlepsze projekty realizowane przez Custom Shop na prywatne zamówienie zamożnych klientów. 

Zdjęcia dokumentujące makeover krok po kroku tutaj:

 

Gibson Explorer Vintage Walnut VOS

GItara w pełni sprawna, wolna od wszelkich wad, ustawiona i gotowa do gry.

W zestawie oryginalny futerał.