Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Gibson Explorer Standard 2011 Ebony USA

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj Gibson Explorer Standard. Egzemplarz wyprodukowany w roku 2011. Gitara w wykończeniu ebony czyli przerażającym, srogim i posępnym. Do tego ten egzemplarz ma zamontowany czarny pickguard, który jeszcze dobitniej podkreśla jego barbarzyńskie skłonności.

Choć gitara to już sześciolatek prezentuje się naprawdę świetnie i w nieznacznym tylko stopniu różni się od nowego egzemplarza. Jedyne ślady użytkowania to mikroryski widoczne w ostrym świetle wtedy, gdy się ich szuka. Sprzęt nie ma żadnych obić, odprysków i innych większych śladów użytkowania, o których należałoby tutaj wspomnieć. Stan techniczny również nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Wszystkie części poza wspomnianym pickguardem są oryginalne. Progi nie mają żadnych śladów użytkowania i będą służyły bez podejmowania jakichkolwiek działań przez wiele lat.

Explorer to surowe piękno i prostota.  Instrument bez jakiegokolwiek efekciarstwa, ale też bez cieć budżetowych i taniochy. Jak na wersję Standard przystało ma wszystkie cechy rasowego Gibsona i nie powinien nikogo rozczarować.

Gitara ma mahoniowy korpus o jedynym w swoim rodzaju kształcie a także również mahoniowy gryf z piękną, bardzo ciemną palisandrową podstrunnicą. Późniejsze roczniki często miały podstrunnice wykonywane z jaśniejszego grandadillo, tutaj wciąż dominuje klasyka.

Gitara wykończona lakierem nitro wypolerowanym na wysoki połysk. Przetworniki to oczywiście dwa lodołamacze 500t/496r – przystawki bardziej w stylu EMG niż klasycznych humbuckerów Gibsona na magnesach AlNiCo. Gitara stworzona do ciężkiego grania o charakterystycznym szorstkim, zimnym i suchym brzmieniu.

Twa nieustanny wyścig zbrojeń i powstają coraz bardziej wymyślne instrumenty do ciężkiego grania, ale Gibson Explorer ma swój thrashowy klimat który czyni go ikoną ciężkich brzmień. Gorąco polecam!

Gitara pochodzi z polskiej dystrybucji. Dołączam do niej fabryczną checklistę z kontroli jakości oraz nieważną już kartę gwarancyjną wystawioną przez polski sklep. Dorzucam także lekki i ergonomiczny sztywny pokrowiec Rockcase (ma trochę śladów użytkowania, ale spełnia doskonale swoją funkcję.

Udzielam 6 miesięcy gwarancji.