Gibson Explorer CMT E2 Tobacco Sunburst 1983

17,499 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Explorer. To unikatowy egzemplarz z roku 1983 należący do ekskluzywnej serii CMT. Instrument ze złotego dla tego typu konstrukcji okresu dynamicznego rozwoju ciężkich brzmień. To na początku lat osiemdziesiątych powstały najsłynniejsze kapele metalowe, dzięki którym wcześniej ta niedoceniana gitara Gibsona zyskała popularność i stała się symbolem dekady. Jeśli macie sentyment do tamtych czasów, taki instrument będący elektryzującą pamiątką z epoki ma szansę przypaść wam do gustu.

Pomijając ciekawy wątek kontekstu kulturowego, Explorer w wersji CMT jest z pewnością jedną z najbardziej efektownych wersji tego modelu w historii.  Mamy tutaj wyjątkowe malowanie sunburst, ładny klonowy top, binding wokół korpusu, hebanową podstrunnicę i charakterystyczny dla tamtych lat mostek Kahlera. Taki Explorer wygląda naprawdę ekskluzywnie i zdecydowanie wyróżnia z tłumu. Widać na pierwszy rzut oka, że to drogi, wysoki model o szczególnych walorach estetycznych, a obecnie również kolekcjonerskich. Niełatwo znaleźć tę wyjątkową gitarę, która nie ma żadnego odpowiednika we współczesnej ofercie marki. Jeśli lubicie model Explorer i chcielibyście mieć go w możliwe najbardziej wyszukanej wersji, warto zwrócić uwagę właśnie na E2 z serii CMT. Będzie ozdobą każdej kolekcji i ciekawym pomysłem na inwestycję.

Gitara ma 41 lat, ale wygląda znakomicie. Znajdziecie oczywiście typowe ślady normalnego użytkowania w postaci wgniotek, rysek i innej drobnicy, ale ogólnie jak na ten wiek to prawdziwa rewelacja. Pod względem technicznym też wszystko jest ok. Gitara nie ma na koncie żadnych złamań, pęknięć i innych przygód. Nie licząc małej dziurki po docisku strun na główce nie ma również również żadnych modyfikacji. Osprzęt i elektronika są w całości oryginalne. To z pewnością jeden z najlepiej zachowanych i najlepiej wyglądających egzemplarzy na świecie. Absolutna rewelacja.