Gibson Explorer Custom ’59 Tobacco Makeover

14,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Explorer Custom ’59 Tobacco.  To brawurowy i wykonany ze smakiem makeover fabrycznego Gibsona.  Bazą do projektu został bardzo dobrze brzmiący, lekki (około 3,5 kg) i w pełni sprawny technicznie egzemplarz Explorera 76 Reissue z roku 2011.  Gitara przeszła przemyślaną w najmniejszym szczególe i wykonaną na najwyższym poziomie, zapierającą dech w piersiach metamorfozę, która uczyniła z niej zupełnie odmieniony, unikalny w skali światowej instrument, jakiego nie spotkacie nigdzie.

Pomysł na gitarę zrodził się przed laty w głowie Kuby z GibZone Makeover Area. Ogólny kierunek projektu wyznaczyły inspiracje klasycznymi Gibsonami z lat 50 i zamiłowanie do ciężkich brzmień. Znane z fiftiesów i ich współczesnych reedycji z Custom Shopu patenty widać w tej gitarze jak na dłoni, ale drapieżny charakter tego rockowego wiosła nie zatarł się w najmniejszym stopniu.

Gitara ma obłędny, ale wciąż klasyczny top (lite drewno, nie fornir) w kolorze Tobacco Burst  i przepiękny brązowy tył. Customowego looku nadają jej wielowarstwowe bindingi z przodu i z tyłu korpusu, na podstrunnicy (tu rzecz jasna z koronką na progach) i oczywiście na główce. Oprócz tego na wyjątkową prezencję gitary wpływa upragniona przez wielu miłośników Explorera (a jakże rzadko spotykana) cecha jaką jest… brak pickguardu. Wrażenie robi także hebanowa podstrunnica z inkrustacjami w kształcie bloków oraz smaczki takie jak holly headstock i świetnie dopracowany tył główki ze stingerem oraz dowcipnym numerem seryjnym w formie poprawnej historycznie pieczęci. 

Jeśli chodzi o osprzęt to pojawiły się tutaj postarzone aluminiowe i plastikowe elementy w historycznej specyfikacji.  Mostek ABR, klucze Klusona z główkami z tworzywa to ewidentne nawiązania do gibsonowskiej klasyki. Sercem elektroniki pozostały dla zachowania rockowego pazura przetworniki 500T/496R, które dla utrzymania spójności stylistycznej trafiły do postarzonych puszek. 

Gitara jest kapitalna pod względem brzmieniowym i  dopracowana w każdym calu w kwestieach lutniczych. Jeśli chodzi o stan to ma minimalne ślady użytkowania, które nie mają znaczenia zwłaszcza w kontekście postarzonego osprzętu. Instrument jest oczywiście  w pełni sprawny technicznie, ustawiony i gotowy do gry. 

W komplecie oryginalny, brązowy futerał.

Zdecydowanie polecam. To najbardziej efektowny Explorer jakiego nosi Matka Ziemia. Jeśli szukacie wiosła, które jest jedynym na świecie unikatem warto rozważyć ten wyjątkowy egzemplarz. 

 

 

 

 

 

 

 

Back to top