GIBSON ES-LES PAUL MEMPHIS BURBON BURST BIGSBY

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza poleca znakomitą gitarę Gibson Memphis ES-Les Paul. Jest fantastyczny instrument z górnej półki stanowiący niezwykłe połączenie Les Paula z gitarmi semi-hollow body należącymi do rodziny ES.   Instrument powstał w roku 2015  w specjalizującej się w pudłach fabryce Gibsona w Memphis.

GItarę sprzedaję formalnie jako używaną, ale to praktycznie nówka bez żadnych śladów użytkowania i jakiegokolwiek zużycia. W komplecie jest oryginalny brązowy futerał i certyfikat. Dołączam także oryginalny karton. To  zestaw identyczny jak ze sklepu, wciąż pachnie nowością.  Instrument w tej wersji nie jest już jednak produkowany i nie da się kupić nowego egzemplarza w oficjalnej dystrybucji. Kiedy te gitary były dostępne w sklepach, kosztowały 13-14 tysięcy złotych.

Gitara w obłędnym wykończeniu  Burbon Burst. Ten egzemplarz ma ponadto efektowną, wzorzystą płytę wierzchnią i fenomenalny tył w kolorze głębokiego brązu z delikatnie przebijającymi przez lakier owalami klonu.  Całość prezentuje się naprawdę stylowo. To bez dwóch zdań jedna z najbardziej efektownych gitar jakie miałem przyjemność tu prezentować.

Pod względem osprzętu i ogólnej prezencji ta gitara bardzo przypomina LP z serii Historic. Mamy tutaj tradycyjne klucze Klusona, wskaźniki pod gałkami oraz mostk ABR-1. Bardzo podobnie wyposażone są „erki”. Jeśli chodzi o elektronikę to jej sercem są pickupy Gibson MHS  (Memphis Historic Spec), które nawiązują do pierwotnych PAF-ów z lat pięćdziesiątych.  Gitara ma mahoniowy gryf taki sam jaki stosuje się w uwielbianym przez wszystkich modelu R9, ale na tym podobieństwa do tradycyjnego Les Paula się kończą.  Korpus modelu ES-LP wykonany został z trójwarstwowego, giętego laminatu (klon-topola-klon), wewnątrz umieszczono mahoniowy blok centralny. Na płycie wierzchniej znajdują się rzecz jasna otwory rezonansowe „f-holes”., które nadają instrumentowi stylowy, skrzypcowy wygląd i bogatą barwę nieosiągalną dla tradycyjnego LP.

Dodatkowo ten egzemplarz ma fabrycznie zamontowany Bigsby (rzadkość!).  Ten oldschoolowy system vibrato nie tylko zapewnia brzmieniową podróż do lat 50, ale również nadaje gitarze niesamowity wygląd. Les Paul z odrobiną staroświeckiego żelastwa wygląda naprawdę dostojnie.

Brzmienie gitary mieści się gdzieś pomiędzy rockową energią mahoniowych gitar z litego drewna, a jazzową głębią wielkich pudeł.  W ostatnich latach walory semi-hollow odkrywają muzycy stylów, w których dotąd trzymano się kurczowo litych desek. Instrumenty tego typu przeżywają prawdziwy renesans.

Na koniec warto dodać, że gitara jest niezwykle lekka. 2,8 kg  (razem z bigsby!) to niesamowity rezultat. Z pewnością nie zmęczy nikogo na scenie.