Gibson ES-340TD Natural 1971

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-340 TD w wykończeniu Natural. To wspaniały instrument semi hollow body (klonowy blok centralny) z roku 1971 i prawdziwa rzadkość na naszym rynku (być może jedyny egzemplarz w Polsce). Gitara z wczesnej ery Norlina, a więc ponad pięćdziesięcioletni klasyk, który z pewnością podgrzeje krew w żyłach zarówno muzykom poszukującym sprzętu vintage jak i kolekcjonerom zbierającym tego typu okazy.

ES-340TD to model oczko wyższy niż popularny ES-335 od którego różni się drobnymi niuansami (wymiary takie same). Gitara ma ma kapitalną prezencję (strunociąg w formie trapezu, markery w kształcie małych bloków, pięcioczęściowy gryf) i bardzo porządane cechy specyfikacji jak znakomite, cenione pickupy T-Top Patent Applied For oraz podstrunnicę z brazylijskiego palisandru.

Gitara w znakomitym stanie, w pełni sprawna, ustawiona i gotowa do akcji. Ma wymienione progi i siodełko, tak więc nie należy mieć obaw o kwestie związane z grywalnością.

Instrument nie miał w przeszłości żadnych złamań, czy pęknięć i ogólnie jest przykładem egzemplarza, z którym czas obszedł się dość łagodnie. Drobne, naturalne, dodające uroku ślady użytkowania to wszystko, co można wskazać jeśli chodzi o aspekt wizualny. Jeżeli natomiast chodzi o modyfikacje, to ten egzemplarz miał zamontowany kiedyś zwykły stopbar zamiast przywróconego obecnie fabrycznego trapezu. Otwory z tulejami po nim są ukryte pod tradycyjną i często stosowaną w takich sytuacjach (również fabrycznie) maskownicą Custom Made, możecie więc wg własnych preferencji stosować oba elementy naciągu strun wymiennie. Aktualnie gitara ma klasyczny schemat elektroniczny jak z ES-335 lub LP, co jest znacznie bardziej funkcjonalną i powszechnie oswojoną konfiguracją niż bardzo kontrowersyjny, fabryczny układ, w którym przełącznik był odwracaczem fazy i killswitchem.

Zdecydowanie polecam. Stary Gibson o takiej konstrukcji to przepiękna, ceniona za uniwersalność gitara i do tego bardzo dobra lokata kapitału.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.