Gibson ES-339 Custom Shop Memphis 2012 Antique Vintage Sunburst

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Dzisiaj polecam znakomitą gitarę Gibson ES-339. Jest to semi-hollow body z najwyższej półki wyprodukowane przez Custom Shop.

Nowy egzemplarz kosztuje ponad 10 tysięcy złotych, nie jest to mało, ale instrument tej klasy ma szanse zadowolić nawet wymagających muzyków.

Gitara jest używana, lecz zachowana w praktycznie idealnym stanie. Nie ma żadnych obić, odprysków, głębokich rys i innych śladów użytkowania, które należałby omówić lub wskazać na zdjęciach. Znajdą się mikroryski na lakierze i pickguardzie widoczne, gdy się ich szuka, ale to drobnica pozostająca bez wpływu na ogólną prezencję. Gitara prezentuje się naprawdę znakomicie i trudno zgadnąć, że została wyprodukowana w roku 2012, czyli aż 5 lat temu. Widać, że sprzęt był szanowany.

Stan techniczny również nie może budzić najmniejszych zastrzeżeń. Insrument jest wciąż w fabrycznej konfiguracji, nie była modyfikowana (wszystkie części są oryginalne), ani tym bardziej naprawiana.  Żadnych złamań, pęknięć, krzywego gryfu i innych przykrych niespodzianek. Działa wszystko od kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę. Progi są w świetnym stanie, mają jedynie minimalne ślady użytkowania i w żadnym razie nie kwalifikują się do podejmowania jakichkolwiek działań lutniczych.

Gitara pochodzi z europejskiej dystrybucji, została kupiona w znanym niemieckim sklepie. Razem z instrumentem sprzedaję przepiękny, oryginalny futerał Custom Shopu z bordowym wnętrzem oraz komplet dokumentów tj. checklistę  z kontroli jakości oraz certyfikat autentyczności, który wygląda lepiej niż dyplom wyższej uczelni. Jest to sklepowy komplet, to samo dostaje się kupując nówkę.

ES-339 ma klonowy korpus z mahoniowym blokiem centralnym i również mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą. Gitara jest ergonomiczna i niezwykle lekka – waży jedynie 3,2 kg. Doskonale łączy w sobie cechy brzmieniowe ES-335 z wygodą gitar solid body. Instrument w malowaniu Antique Vintage Sunburst wykończony lakierem nitro.

Gitara ma charakterystyczny dla Gibsona binding przykrywający końcówki progów.

Pickupy to klasyczny set 57 Classic nawiązujący do najstarszych humbuckerów z lat 50. Ponadto instrument posiada wiele smaczków jak charakterystyczny dla serii Historic, mocowany bezpośrednio do topu most ABR-1, czy wskaźniki pod gałkami. W miejscu, gdzie główka przechodzi z szyjką znajduje się oczywiście logo Custom Shopu.

„Wydmuszki” Gibsona to gitary z tradycjami i nikogo nie trzeba przekonywać do ich zakupu. Cała seria ES zrobiła oszałamiającą karierę sceniczną, gitary te pisały i piszą historię muzyki.

Gitara jest sporo tańsza niż w sklepie, ale w nieznacznym tylko stopniu ustępuje nówce. Aktualnie za 6999 zł  nie da się kupić nawet Gibsona ES-339 w żenującej wersji Studio. Tutaj w cenie niższej niż Les Paul Standard, czy Traditional dostajecie konkretnego Custom Shopa z futerałem, papierami i w naprawdę świetnym stanie. Zdecydowanie warto rozważyć choćby ze względu na brak utraty wartości związanej z zakupem nówki.