Gibson ES-339 Custom Shop Cherry 2009

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę semi-hollow body Gibson ES-339. Tym razem egzemplarz w najbardziej klasycznym dla tego typu konstrukcji wykończeniu Cherry w wersji Custom Shop z rocznika 2009. 

To kompaktowa, uwspółcześniona nieco wersja kultowego modelu ES-335, która z pewnością spodoba się gitarzystom chcącym posiadać jednocześnie jedyny w swoim rodzaju sound gibsonowskiego pudła i komfort gry na najwyższym poziomie. W tym modelu klasyczna konstrukcja z giętych klonowo-topolowych płyt, zabezpieczona przed sprzęganiem klonowym blokiem centralnym została zaopatrzona w smukły i szybki mahoniowy gryf typu z palisandrową podstrunnicą. Gitara jest niezwykle lekka  (3,08 kg) i gra się na niej bardzo komfortowo. 

Poza tym ES-339 jest po prostu przepiękny. Efektowne, nitrocelulozowe wykończenie  w połączeniu z brązowymi boczkami i gryfem wygląda po prostu fenomenalnie. Efektowne faktury drewna,  kremowe bindingi i  perłowe inkrustacje potęgują wrażenie obcowania z gitarą z nieco wyższej już póki. 

Sercem elektroniki są znane i lubiane pickupy 57 Classic.

Gitara wyprodukowana w roku 2009, ale zachowana w znakomitym, niemal idealnym  stanie. Prezencja jest doskonała, stan techniczny dosłownie fabryczny. Ze świecą szukać drugiego tak zadbanego egzemplarza, nie sposób wymagać więcej od gitary, która ma 13 lat. 

W zestawie oryginalny futerał i komplet papierów z certyfikatem Custom Shopu na czele. Gitara w takiej wersji nie jest już produkowana i nie da się kupić nowego egzemplarza. 

 

 

 

 

 

Back to top