Gibson ES-339 Custom Shop Cherry 2009

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę semi-hollow body Gibson ES-339. Tym razem egzemplarz w  klasycznym wykończeniu Cherry w wersji Custom Shop z rocznika 2009.

To kompaktowa, uwspółcześniona nieco wersja kultowego modelu ES-335, która z pewnością spodoba się gitarzystom chcącym posiadać jednocześnie jedyny w swoim rodzaju sound gibsonowskiego pudła i komfort gry na najwyższym poziomie. W tym modelu klasyczna konstrukcja z giętych klonowo-topolowych płyt, zabezpieczona przed sprzęganiem klonowym blokiem centralnym została zaopatrzona w smukły i szybki mahoniowy gryf typu z palisandrową podstrunnicą. Gitara jest niezwykle lekka  i gra się na niej bardzo komfortowo.

Poza tym ES-339 jest po prostu przepiękny. Efektowne, nitrocelulozowe wykończenie w połączeniu z brązowymi boczkami i gryfem wygląda po prostu fenomenalnie. Efektowne faktury drewna, kremowe bindingi i perłowe inkrustacje potęgują wrażenie obcowania z gitarą z nieco wyższej już póki.

Sercem elektroniki są znane i lubiane pickupy 57 Classic.

Gitara wyprodukowana w roku 2009, ale zachowana w bardzo dobrym stanie. Dopatrzycie się jakichś minimalnych śladów użytkowania (ryski, małe wgniotki, drobne ślady od wieszaka) ale ogólnie instrument prezentuje się świetnie. Stan techniczny też nie może budzić żadnych zastrzeżeń –  wszystko działa jak trzeba, specyfikacja jest fabryczna.  Progi w świetnym stanie, zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie oryginalny futerał Custom Shopu oraz certyfikat. Gitara w takiej wersji nie jest już produkowana i nie da się kupić nowego egzemplarza.