Gibson ES-339 Cherry 2022

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę semi-hollow body Gibson ES-339. Tym razem świeżutki egzemplarz z roku 2022 w najbardziej klasycznym dla tego typu konstrukcji wykończeniu Cherry. To kompaktowa, uwspółcześniona nieco wersja kultowego modelu ES-335. Z pewnością spodoba się gitarzystom chcącym posiadać jednocześnie jedyny w swoim rodzaju sound gibsonowskiego pudła i komfort gry na najwyższym poziomie. W tym modelu klasyczna konstrukcja z giętych klonowo-topolowych płyt, zabezpieczona przed sprzęganiem klonowym blokiem centralnym, została zaopatrzona w dość smukły mahoniowy gryf (profil C) z palisandrową podstrunnicą. Gitara jest niezwykle lekka i gra się na niej bardzo komfortowo.

ES-339, zupełnie jak jego większy brat, jest po prostu przepiękny. Efektowne faktury drewna, liczne bindingi i inkrustacje potęgują wrażenie obcowania z gitarą z nieco wyższej już póki.

Sercem elektroniki są znane i lubiane pickupy 57 Classic.

Gitara wyprodukowana w roku 2022 i zachowana w znakomitym, niemal idealnym stanie. Jest dosłownie jak nowa z jednym drobnym zastrzeżeniem – ma minimalnie widoczne zamarkowane ślady po innych kluczach, których ktoś używał wcześniej. To naprawdę drobny detal, ale wspominam dla zasady. Obecnie są zainstalowane klasyczne tulipanowe Klusony, które świetnie pasują stylistycznie do gitary.

Stan techniczny gitary jest doskonały i nie ma tu nic do dodania. To bardzo świeży instrument, który nie wykazuje najmniejszego zużycia. Wszystko działa jak należy, progi są w znakomitym stanie.

W zestawie oryginalny futerał, pasek, multitool i komplet papierów.