Gibson ES-339 Standard Cherry 2022

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę semi-hollow body Gibson ES-339. Tym razem egzemplarz z roku 2022 w najbardziej klasycznym dla tego typu konstrukcji wykończeniu Cherry.

To kompaktowa, uwspółcześniona nieco wersja kultowego modelu ES-335, która z pewnością spodoba się gitarzystom chcącym posiadać jednocześnie jedyny w swoim rodzaju sound gibsonowskiego pudła i komfort gry na najwyższym poziomie. W tym modelu klasyczna konstrukcja z giętych klonowo-topolowych płyt, zabezpieczona przed sprzęganiem klonowym blokiem centralnym została zaopatrzona w smukły i szybki mahoniowy gryf typu z palisandrową podstrunnicą. Gitara jest niezwykle lekka (3,08 kg) i gra się na niej bardzo komfortowo.

Poza tym ES-339 jest po prostu przepiękny. Efektowne, nitrocelulozowe wykończenie w połączeniu z brązowymi boczkami i gryfem wygląda po prostu fenomenalnie. Efektowne faktury drewna, kremowe bindingi i perłowe inkrustacje potęgują wrażenie obcowania z gitarą z nieco wyższej już póki.

Sercem elektroniki są znane i lubiane pickupy 57 Classic/57 Classic +.

Gitara wyprodukowana w roku 2022, a więc prawie nowa. Na lakierze pod pewnymi kątami widoczne są drobne i trudne do uchwycenia na zdjęciach wzdłużne spękania lakieru (weatcher checkings), które są typowe dla lakieru nitro. To naprawdę drobny detal, którego można nie zauważyć. Gitara nie ma obić, rys oraz innych większych śladów użytkowania i wygląda bardzo świeżo. Na pickguardzie zachowała się jeszcze folia.

Stan techniczny jest nienaganny, konfiguracja fabryczna. Progi jak nowe.

W zestawie widoczny na zdjęciach pokrowiec. Niestety nie mamy tym razem fabrycznego twardego futerału, co zostało wyraźnie zrekompensowane w cenie. Bardzo często spotkacie dużo skromniejszy model ES-339 Studio wystawiony drożej.