Gibson ES-335 Wine Red Satin 2018 Limited Run 3,7 kg

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje wspaniałą gitarę  sami-hollow body Gibson ES-335. Nie jest to zwykły, podstawowy ES, lecz posiadająca znakomitą specyfikację limitowana do 100 egzemplarzy, rzadka wersja produkowana tylko w roku 2018.  Instrument zdecydowanie z górnej półki, jego cena katalogowa wynosiła około 12 000 zł. Obecnie ten model jest oczywiście wyprzedany i nie można nabyć nowego egzemplarza. 

Gitara, choć trzyma się tradycyjnego kanonu piękna modelu ES-335, różni się od regularnej wersji wieloma detalami.  Po pierwsze wykończenie. Ten egzemplarz ma naprawdę piękny, głęboki i ciemny kolor wine red, który odróżnia go od popularnych ES-ów w kolorze cherry. Lakier to satynowy półmat, który jest  niezwykle przyjemny w dotyku i podobno korzystnie wpływa na brzmienie. Pięknym smaczkiem jest stylizowany na pożółkły binding oraz złote (bo pokryte zabarwionym na żółto lakierem) logo i inkrustacje na główce. Całość dopełnia wykonany z satynowego niklu, matowy osprzęt, idealnie pasujące do takiej stylówki gałki typu witch hat oraz małe bloki na podstrunnicy, którymi zastąpiono tradycyjne kropki.  Instrument ma nieco staroświecki sznyt i wygląda jak rasowy, stary ES sprzed dekad. Jest nienachalny, ale od razu urzeka swoją elegancją i luksusowym charakterem.

W podstawowym modelu ES-335 najczęściej spotykane są przetworniki Gibson 57 Classic.  Nasz limitowany egzemplarz wyposażony został w znane z produkowanej przez Custom Shop serii Historic humbuckery Burstbucker 1 i 2, które jeszcze dokładniej odwzorowują brzmienia rozwijające się w drugiej połowie lat 50. Oryginalnie, w tym modelu pickupy były odsłonięte, ale nałożyłem covery, które w każdej chwili możecie sobie zdjąć. Gitara ma kościane siodełko, klasyczny most ABR-1 z tytanowymi siodełkami oraz prawdziwą, palisandrową podstrunnicę. 

ES-335 to jedna z najbardziej udanych Gibsonów w historii. Był to pionierski instrument, w którym po raz pierwszy w historii marki zastosowano lity blok centralny. Taka gitara zachowała bogactwo brzmienia klasycznych hollow-body, ale potrafiła także lepiej od swoich poprzedniczek radzić sobie z dynamicznie rozwijającym się wówczas rockiem. Połączenie giętych, laminowanych płyt z litym blokiem centralnym i mahoniowym gryfem najwyraźniej przypadło muzykom do gustu. ES-335 spotykany jest w każdym niemal stylu, nierzadko widuje się go w rękach największych gitarzystów. To ponadczasowa gitara, która zrobiła gigantyczną karierę. 

Gitarę formalnie sprzedaję jako używaną, ale w praktyce to igła ze sklepowej wystawy. Pograło na niej kilka zainteresowanych tematem osób. Stan jest idealny, gitara nie ma żadnych śladów użytkowania, na maskownicy wciąż naklejona jest folia. W zestawie oryginalny futerał, komplet akcesoriów, papierów i certyfikat. Zestaw jak od dystrybutora. 

Gitara waży jedynie 3,72 kg i z pewnością nie zmęczy nikogo na scenie. To znakomity wynik.

Zdecydowanie polecam!

Back to top