Gibson ES-335 Vintage Sunburst 2023

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-335. Tym razem prawie nowy egzemplarz z rocznika 2023. Instrument w klasycznym kolorze Vintage Sunburst (gloss, nie satin) z ładnym topem i eleganckim brązowym tyłem. Wygląda po prostu ikonicznie.

Gitara w znakomitym stanie technicznym i wizualnym. Nie była nigdy naprawiana, modyfikowana i jest wolna od wszelkich wad. Jeśli chodzi o wygląd, to jest naprawdę super. Może ktoś dopatrzy się minimalnych oznak użytkowania, ale generalnie instrument prezentuje się praktycznie jak nowy.

W komplecie są fabryczne papiery i akcesoria oraz oryginalny futerał.

ES-335 to jeden z najbardziej udanych Gibsonów w historii. Był to pionierski instrument, w którym po raz pierwszy w historii marki zastosowano lity blok centralny. Taka gitara zachowała bogactwo brzmienia klasycznych hollow-body, ale potrafiła także lepiej od swoich poprzedniczek radzić sobie z dynamicznie rozwijającym się wówczas rockiem. Połączenie względnie cienkiego korpusu wykonanego z giętych, laminowanych płyt z klonowym sercem najwyraźniej przypadło muzykom do gustu. ES-335 spotykany jest w każdym niemal stylu, nierzadko widuje się go w rękach największych gitarzystów. To ponadczasowa gitara, która zrobiła gigantyczną karierę.

Oferowany egzemplarz poza dostojnym wyglądem i swoim charakterystycznym brzmieniem oferuje serię gibsonowskich smaczków takich jak mostek ABR-1, lakier nitrocelulozowy i binding na krawędziach progów. W gitarze zamontowano klasyczne klucze w stylu Klusona oraz dedykowane do hollow body zawodowe pickupy Calibred T-Type o charakterystyce PAF. Taka specyfikacja jest esencją stylu Gibsona i z pewnością nikogo nie rozczaruje.