Gibson ES-335 Tobacco Sunburst 1979

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-335. Tym razem egzemplarz z roku 1979 w kapitalnym wykończeniu Tobacco Sunburst. Gitara w rzadkiej,  limitowanej wersji CRR. Istnieje na świecie jedynie 300 sztuk, jest więc to instrument mający sporo walorów kolekcjonerskich.  Jeśli poszukujecie ES-335 z fajnego rocznika i w unikalnej odsłonie warto zwrócić uwagę na ten wspaniały okaz z ery Norlina. Ma on wszelkie walory muzyczne i będzie znakomitą lokatą kapitału. 

Gitara,  choć ma prawie 45 lat, zachowała się w znakomitym stanie. Znajdą się oczywiście ślady użytkowania i upływu czasu w postaci typowych wytarć na gryfie, rys, drobnych obić, wgniotek i osadów na osprzęcie, ale wszystko to wpisuje się w fantastyczny vintage’owy look, którego nie sposób uznać za wadę. Pod względem technicznym z instrumentem wszystko w najlepszym porządku. Wszystkie elementy działają jak należy, progi są po szlifie i nic nie trzeba z nimi robić. Jeśli chodzi o modyfikacje to oprócz wymienionego jednego potencjometru, siodełka i strunociągu (fabrycznie był TP-6 niezbyt pasujący wizualnie) wszystko jest oryginalne. 

Gitara ma fabrycznie zamontowane, mające swoją wartość pickupy T-Top. W tym modelu występują one w wersji z rozłączanymi za pomocą dodatkowego switcha cewkami.  Dzięki temu instrument ma całkiem szeroki wachlarz brzmień, który zdecydowanie wykracza poza gibsonowskie standardy. Fabrycznie pickupy nie miały puszek – w tym egzemplarzu zostały one nałożone i można je w każdej chwili zdjąć. 

W zestawie z gitarą sprzedaję widoczny na zdjęciach futerał.