Gibson ES-335 Tobacco Sunburst 1979

19,999 zł

Jesteś zainteresowany? Odezwij się!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-335.  Tym razem kultowa pozycja z portfolio marki w vintage’owym wydaniu z roku 1979. Egzemplarz w przepięknym kolorze Tobacco Sunburst, który wygląda naprawdę stylowo i robi wrażenie. To znakomity okaz z ery Norlina, który ma wszelkie walory muzyczne i może być znakomitą inwestycją. Wspaniała rzecz dla muzyków poszukujących wyjątkowych instrumentów i kolekcjonerski pewniak.

Gitara,  choć ma prawie 45 lat, zachowała się w znakomitym stanie. Znajdą się oczywiście typowe dla nitro ślady użytkowania i upływu czasu w postaci typowych wytarć na gryfie, drobnych obić i odprysków (największy przy tylnym rancie), pęknięć lakieru, wgniotek i osadów na osprzęcie, ale wszystko to wpisuje się w fantastyczny vintage’owy look, którego nie sposób uznać za wadę. Pod względem technicznym z instrumentem wszystko w najlepszym porządku. Wszystkie elementy działają jak należy, progi są oryginalne (po szlifie) i na ten moment nic nie trzeba z nimi robić. Pickupy to cenione Tarback charakterystyczne dla drugiej połowy lat 70. Występują one w wersji z rozłączanymi za pomocą dodatkowego switcha cewkami.  Dzięki temu instrument ma całkiem szeroki wachlarz brzmień, który zdecydowanie wykracza poza gibsonowskie standardy. Charakterystyczną cechą ES-335 z tamtych lat jest również strunociąg TP-6 z mikrostroikami.

Ceny starych Gibsonów nieustannie rosną, kolejne roczniki zyskują na statusie wkraczając do zacnego grona klasyki w wydaniu vintage. Tak popularny i ceniony model sprzed lat będzie ozdobą każdej gitarowej kolekcji oraz doskonałym wyborem dla czynnego muzyka, który napiszę dalszą historię tego wyjątkowego instrumentu.

W zestawie z gitarą oferujemy widoczny na zdjęciach oryginalny futerał, który również swoją wartość ma.