Gibson ES-335 Pro Tobacco Sunburst 1979

17,499 zł

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson ES-335 Pro z roku 1979.

To znakomity okaz z ery Norlina w przepięknym i bardzo klasycznym kolorze Tobacco Sunburst. Gitara wygląda ikonicznie, ma wszelkie walory muzyczne i może okazać się znakomitą inwestycją. To wspaniała rzecz dla muzyków poszukujących wyjątkowych instrumentów oraz kolekcjonerski pewniak. Ceny starych Gibsonów nieustannie rosną, kolejne roczniki zyskują na statusie wkraczając do zacnego grona klasyki w wydaniu vintage. Tak popularny i ceniony model w wersji sprzed sprzed kilku dekad będzie ozdobą każdego gitarowego arsenału.

Gitara, choć ma 45 lat, zachowała się w znakomitym stanie. Znajdą się oczywiście typowe dla lakieru nitro ślady użytkowania i upływu czasu w postaci typowych wytarć na gryfie, drobnych obić i odprysków, wgniotek i osadów na osprzęcie, ale wszystko to wpisuje się w fantastyczny vintage’owy look, którego nie sposób uznać za wadę.

Pod względem technicznym z instrumentem wszystko w najlepszym porządku. Wszystkie elementy działają jak należy, progi są oryginalne (po szlifie) i na ten moment nic nie trzeba z nimi robić.

Gitara ma oryginalne przetworniki Gibson Dirty Fingers z czytelną datą produkcji. Ten pickupy były hitem tamtych czasów i do dziś należą do najbadziej lubianych, zdecydowanie rockowych, humbuckerów Gibsona. Fabrycznie występują one bez puszki, ale w tym egzemplarzu mają nałożone covery, które jednak nie są przylutowane i można je po prostu zdjąć.

Gitara nie była modyfikowana i nie ma na koncie żadnych nieprzyjemnych przygód.

W zestawie z gitarą sprzedaję widoczny na zdjęciach futerał. Jest on stary i sfatygowany, ale wciąż doskonale spełnia swoją funkcje.